24 та 25 лютого на окрузі 179 в м. Красноград Харківської області вздовж вулиці Полтавської спостерігачі ОПОРИ зафіксували пошкоджені сітілайти з агітацією кандидатки в народні депутати Вікторії Алєксєйчук («Слуга народу»).

За словами заступника начальника Красноградського ВП ГУ НП в Харківській області Олександра Ткаченка, офіційних звернень щодо даних фактів до органів поліції не було.

Оновлено: Кандидатка Вікторія Алєксєйчук зазначила, що розцінює такі дії як провокаційні, які "мають на меті відволікти від спілкування з виборцями": 

"Це відбувається, нажаль, в усьому окрузі, не лише у Краснограді. Зустрічі з виборцями для мене в пріоритеті".

«Згідно з частиною 25 статті 74 Закону «Про вибори народних депутатів», перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації, а також порушення встановленого законом порядку проведення такої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України. В цьому випадку такі дії пов'язані із пошкодженням майна, відтак якщо правоохоронні органи їх кваліфікують як хуліганство, то, згідно з частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України, винним загрожує штраф від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, чи обмеженням волі на строк до п'яти років. Якщо такі дії визнають перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, то, згідно з частиною 2 статті 157 Кримінального кодексу України, такі дії караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк», - коментує координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Харківській області Микола Зінченко.

Нагадаємо, проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 179 відбудуться 15 березня 2020 року. Вибори пройдуть у зв’язку з призначенням Олексія Кучера, що представляв 179 ВО у Верховній Раді (фракція «Слуга народу»), головою Харківської обласної державної адміністрації. Громадянська мережа ОПОРА здійснює спостереження за перебігом виборчого процесу. Згідно з «Прикінцевими та перехідними положеннями» Виборчого кодексу України, проміжні вибори у 179 ВО відбудуться за Законом "Про вибори народних депутатів України" 2012 року.

За коментарями звертайтеся:

Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області

тел.: 099 788 36 60

email: nikalyay1@gmail.com