22 липня 2019 року у приміщенні ОВК 160 (місто Шостка) спостерігачка ОПОРИ Ольга Білан надала першу медичну допомогу членкині дільничної виборчої комісії, якій стало погано під час здачі протоколів про підрахунок голосів.

Спостерігачка ОПОРИ Ольга Білан моніторила процес прийому протоколів підрахунку голосів на окружній виборчій комісії 160 виборчого округу (місто Шостка). Вже здаючи зміну своїй колезі Олені Откидач, спостерігачка помітила, що членкині одній з ДВК міста Конотоп стало зле.

«У неї стався напад епілепсії. Зрозумівши, що жоден медичний працівник на дільниці не чергує, маючи медичну освіту, вирішила допомогти жінці», - розповіла Ольга Білан.

Відтак спостерігачка ОПОРИ діяла за відомим їй алгоритмом першої медичної допомоги при нападах епілепсії:  зафіксувала тулуб, тримала голову, щоб жінка не отримала пошкоджень від ударів о підлогу. Потім потерпілу передали працівникам Шостинської невідкладної допомоги, в свідомості, але дискоординовану.

«Також я виміряла і передала життєві показники потерпілої, такі як пульс та частота дихання, тобто ті, які я могла виміряти в тих умовах», - пояснила спостерігачка ОПОРИ Ольга Білан.

За коментарями звертайтеся:

Ольга Коренєва, координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області

тел.: (066) 931 23 56

e-mail: sumy@opora.org.ua    

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)