Протягом дня голосування на Херсонщині спостерігачі ОПОРИ фіксували спроби виборців проголосувати без паспортів. У більшості випадків можливе порушення було попереджено.

Так, на ВД № 650740  в Херсоні виборець, який є громадянами РФ, хотів проголосувати з посвідченням на право проживання в Україні. Але голова комісії роз’яснила йому Закон та не дозволила цього зробити.

На дільниці № 650755 в Херсоні чоловік та жінка хотіли проголосувати з закордонним паспортом. А коли член комісії зачитала їм Закон й повідомила, що вони не мають такого права, сперечались та повідомили, що «у них є номер Садіяра», ймовірно, маючи на увазі кандидата в народні депутати в 182-му окрузі Садіяра Мамедова. Але побачивши, що це не призвело ні до якого результату, виборці пішли з дільниці.

На ВД № 650264, що в 186-му окрузі, також були спроби проголосувати без паспорта, але після роз’яснення спостерігача ОПОРИ члени ДВК відправили всіх, хто був без паспорта, додому.

Так само сталося й на дільниці в селі Молочне (185-ий округ) – зауваження спостерігача попередило можливе порушення.

А в 184-му окрузі, в селищі Нововоронцовка та місті Бериславі, виборці двічі голосували без паспорта, про що було повідомлено в поліцію та складений відповідний акт.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)