Упродовж дня голосування до поліції Херсонської області надійшло 5 повідомлень про можливе замінування виборчих дільниць. Інформація не підтвердилась.

Як повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області, про можливе замінування трьох виборчих дільниць  в Білозерському районі та приміщень для голосування в селищах Комишани та Приозерне (Корабельний район) повідомили громадяни за номером 102. Вибухотехніки обласного главку поліції перевірили усі будівлі та не виявили вибухонебезпечних та інших підозрілих предметів. 

Спостерігач ОПОРИ знаходився на території ВД № 650717 (селище Комишани) на час прибуття правоохоронців.

Всього станом на 16:00 поліція Херсонщини зареєструвала 62 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства під час голосування, які надійшли від громадян, кандидатів у депутати, спостерігачів та виявлені безпосередньо працівниками поліції. Це 34 – інформація про незаконну агітацію, 5 – пошкодження майна, 3 – спроби винесення бюлетеня, 2 – відсутність осіб у списках, 1 – пошкодження бюлетеня, 1 – фотографування бюлетеня та 13 інших. Було відкрито 5 кримінальних проваджень.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)