На дільниці №610999 в селі Росохач (Чортківський район, округ №167) виборці включені до витягу із списку виборців як особи, неспроможні самостійно пересуватися, прийшли у приміщення для голосування і члени комісії видали їм бюлетені. Про це повідомив спостерігач ОПОРИ.

«Особи, які мають примітку НСП у списку виборців, у суботу перед днем голосування вносяться у витяг зі списку виборців. З ним члени комісії у день виборів організовують голосування громадян за місцем перебування. Якщо виборець, який включений у витяг, прибув на дільницю, то він може дочекатися, коли повернуться члени комісії з переносними скриньками», - пояснює координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

На дільниці в селі Росохач члени ДВК дозволили громадянам із відміткою НСП проголосувати у приміщенні для голосування. Вони видали їм бюлетені, за які виборці розписалися у списку виборців навпроти свого прізвища у графі приміток.

Відповідно до частини 16 статті 86 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у разі якщо виборець, включений до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування, прибув у приміщення для голосування після того, як члени дільничної виборчої комісії вийшли для організації голосування за місцем перебування, такому виборцю не можуть бути видані виборчі бюлетені для голосування до повернення членів комісії, які організовують голосування за місцем перебування, та з'ясування питання, чи не проголосував цей виборець за місцем перебування.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.