Спостерігачі ОПОРИ на кількох виборчих дільницях Сумщини у 157 та 158 виборчих округах  зафіксували випадки дочасного заповнення виборчої документації - протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів, а саме частини, де зазначаються прізвища членів комісії.

Так, на виборчій дільниці 590961 (м. Суми, 157 виборчий округ) спостерігачка ОПОРИ зафіксувала факт дочасного заповнення виборчої документації, а саме протоколу підрахунку голосів на виборчій дільниці. У протокол вже було внесено прізвища членів ДВК. З цього приводу було складено акт.

На виборчій дільниці 590967 (м. Суми, 157 виборчий округ) спостерігач ОПОРИ також зафіксував випадок дочасного заповнення протоколу про підрахунок голосів. Зокрема, на протоколі вже було заповнено частину з прізвищами членів ДВК та стояв підпис секретаря виборчої комісії. Про факт порушення спостерігачем складено відповідний акт. На місце події було викликано представників Національної поліції, які склали відповідний протокол.

На виборчій дільниці 590896 (м. Суми, 158 виборчий округ) спостерігачі ОПОРИ зафіксували факт заповнення протоколу про підрахунок голосів до закінчення часу голосування. Проте, у самому протоколі не було підписів членів ДВК. Спостерігачі ОПОРИ повідомили  поліцію.

Зауважимо, що підписання пустих бланків протоколів є кримінально караним діянням. Зокрема, згідно ч. 3 т. 158 Кримінального кодексу України, викрадення чи приховування виборчої скриньки з бюлетенями або протоколу про підрахунок голосів виборців чи учасників референдуму, про підсумки голосування в межах виборчого (територіального виборчого) округу на виборах чи референдумі, про результати виборів або референдуму або незаконне знищення чи псування виборчої скриньки з бюлетенями, або підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколу про підсумки голосування чи результати виборів або референдуму до його заповнення, або складення чи підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії чи комісії з референдуму, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців чи встановлення підсумків голосування чи результатів виборів або референдуму, або включення до такого протоколу завідомо недостовірних відомостей караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Також звертаємо увагу, при виявленні спостерігачами фактів дочасного заповнення прізвищ членів виборчої комісії, поліції слід перевірити, чи вчинялися вказані дії з подальшим наміром дочасно поставити підписи на протоколах.

 

За коментарями звертайтеся:
Ольга Коренєва, координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області
тел.: (066) 931 23 56
    
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)