На Вінниччині недалеко від виборчої дільниці №050697, що у селі Немія Могилів-Подільського району (виборчий округ №16), розміщені агітаційні матеріали деяких кандидатів та політичних партій, що є порушенням виборчого законодавства. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Так, через дорогу від виборчої дільниці розміщено агітаційні матеріали на підтримку політичної партії «Українська стратегія Гройсмана». Білборд із написом «Приєднуйся до команди. Українська стратегія Гроймана» висить на паркані.

На електроопорі наклеєно агітаційний плакат із написом «Українська стратегія Гройсмана. Приєднуйся до команди. strategy.ua».

На електроопорах зафіксовано агітаційні листівки кандидата у народні депутати по виборчому округу №16 Володимира Василишена (суб’єкт висування – Аграрна партія України).

Також на електроопорі розміщене оголошення про минулу зустріч із кандидатом у народні депутати по виборчому округу №16 Юрієм Македоном (самовисування).

З проводу зафіксованого факту спостерігач ОПОРИ викликав поліцію.

Згідно з частиною 3 статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. У цей же час забороняються проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів у депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

Також відповідно до частини 24 статті 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п'ятниці перед днем голосування відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучатьсящепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)