На декількох дільницях 184-го округу на Херсонщині спостерігачами ОПОРИ була зафіксована агітація на користь кандидата до Верховної Ради Ігоря Колихаєва.

Так, на виборчій дільниці № 650595 в Новій Каховці на столі у членів ДВК лежала агітаційна друкована продукція кандидата Ігоря Колихаєва. Після зауваження спостерігача ОПОРИ її прибрали.

А біля іншої дільниці (№ 650613) на стільці сидів депутат Новокаховської міської ради та за сумісництвом завідуючий будинку культури, в якому знаходиться дільниця, Володимир Власенко. Він спілкувався з виборцями й «радив», за кого голосувати.

Під час виборчої кампанії Володимир Власенко підтримував кандидата в 184-му Ігоря Колихаєва (самовисуванець) і саме на його користь проводив бесіди з громадянами.

На це відреагували довірені особи іншого кандидата в цьому окрузі Данили Репілевського (від «Слуги народу»), викликали поліцію та написали заяву про можливе правопорушення. Як прокоментував ОПОРІ поліцейський, на даний момент правоохоронці допитують свідків та проводиться перевірка.

Крім того, спостерігачі повідомляють про смс-повідомлення з ознаками агітації. Одне з них від невідомого Нідзельського Володимира із закликом «зробимо їх!», друга містить текст «Дякую за підтримку. Михайло Опанащенко» (це кандидат в 183-му окрузі від «Опозиційної платформи – За життя».

Згідно з ч. 3 ст. 70 Закону «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. У цей же час забороняються проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
 

Довідково: Спостереженя ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)