У Києві на дільниці №800146 (212 округ, Дарниця) виборець порвав бюлетень. А потім під контролем правоохоронців і членів комісії вкинув його до скриньки. Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ.

Дільниця розташована за адресою вул. Вербицького Архітектора, 14Г. Чоловік порвав і  кинув бюлетень на підлогу. Коли до нього підійшли спостерігачі і правоохоронці, то він підняв шматки і зіжмакав. Намагався віддати залишки правоохоронцям.

«Зачем эти формальности? — сказав він у відповідь на прохання вирівняти бюлетень та кинути в скриньку. — Я немножко шизик, есть у меня минус».

Бюлетень все ж опинився в скриньці для голосування. Після закриття дільниці члени комісії можуть його означити як «сторонній предмет» і запакувати окремо.

Такі дії виборця щодо пошкодження виборчого бюлетеня за певних обстаивин можуть бути кваліфіковані за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення України «Дрібне хуліганство».

За коментарями звертайтеся:

Максим Зінчук,

координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Києві

тел.: 063 582 67 07

e-mail: kyiv@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер