Окружна виборча комісія №94 зранку 21 липня скликала засідання, де мала розглянути питання внесення змін до складу дільничних виборчих комісій, однак станом на 14 годину це залишилося невирішеним.

Крім того, на засіданні виник черговий конфлікт навколо теми подань щодо замін членів дільничних виборчих комісій у межах 94 виборчого округу. Заступник і члени комісії сперечалися щодо розгляду подань, згадуючи засідання, яке відбулося напередодні. Своє бачення ситуації висловлювали і представники «Самопомочі».

Заступник голови комісії повідомив, що ОВК отримала подання. Закривши засідання (20 липня – ред.), намагалися їх перевірити, однак, за словами заступника голови ОВК, на комісію і її голову почали чинити психологічний тиск, також мали місце погрози. Однак присутній член комісії це заперечила. За її словами, коли розпочалося вчорашнє засідання, вони мали 4 подання, які були ще не перевірені системою «Вибори». За її словами, комісії повідомили, що ця система не працює. Однак член комісії зв'язалась з тими, хто модерує систему і її запевнили, що ніякого збою немає. Водночас представниця «Самопомочі» зазначила, що ОВК все ж не задовольнила їхні подання, таким чином позбавивши суб'єкт виборчого процесу права на представлення у ДВК.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія 21 липня зобов’язала окружну виборчу комісію №94 не пізніше 10 ранку розглянути питання щодо внесення змін до складу дільничних комісій.  Так, від фракції партії об’єднання «Самопоміч» до ОВК надійшли подання щодо замін членів дільничних виборчих комісій у межах округу. Їх мали розглянути не пізніше 24 години 20 липня. Проте ОВК так і не розглянула це питання, а відтак і не замінила членів ДВК.

За коментарями звертайтесь:

Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області

тел.: 073 060 76 78

e-mail: oleksii.riepik@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)