21 липня в селищі міського типу Чернігівка Запорізької області на дільниці були відсутні інформаційні плакати двох кандидатів у народні депутати України. З підозрою про порушення ОПОРА звернулася до поліції.

В день голосування на дільниці № 230573 в смт Чернігівка, Чернігівського району, що входить до 78-го одномандатного виборчого округу спостерігачі помітили відсутність інформаційних плакатів двох кандидатів у нардепи: Віталія Боговіна від політичної партії “Слуга народу” та самовисуванця Юрія Щукліна.

ОПОРА попросила голову ДВК згаданої дільниці Людмилу Півовар пояснити цю ситуацію. Вона зазначила: “По Боговіну ми не отримали плакатів. А щодо Щукліна — я заметушилася і замість Шалєєва сказала, що вибув Щуклін”.

Із підозрою про можливі ознаки порушення спостерігачі ОПОРИ склали акт та викликали поліцію.

Нагадуємо, що згідно ч. 7. ст. 83 Закону “Про вибори народних депутатів України” у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія в обов'язковому порядку розміщує інформаційні плакати, передбачені частинами четвертою та п’ятою статті 63 цього Закону, які розміщуються в порядку розташування партій, кандидатів у депутати у виборчих бюлетенях для голосування відповідно у загальнодержавному та одномандатному округах.

А в ст.3 Закону йдеться про те, що усі кандидати у народні депутати України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі. Рівність прав і можливостей кандидатів у депутати, партій - суб'єктів виборчого процесу брати участь у виборчому процесі забезпечується: забороною привілеїв чи обмежень кандидатів у депутати за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;

За коментарями звертайтеся:
Таїсія Мельниченко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
тел.: 067 726 23 83
e-mail: taya.zp@gmail.com
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)