У Полтаві на ДВК №531261 (вулиця Героїв Сталінграда, 30) спостерігачу ОПОРИ забороняли проводити відеофіксацію процесу та намагались проголосувати за вилучення спостерігача з дільниці. Причиною такої поведінки стало зауваження відносно неможливості виносити бюлетені за межі дільниці.

Близько 10 ранку член комісії намагалась винести сім виборчих бюлетенів за межі виборчої дільниці, на що спостерігач ОПОРИ зробив зауваження та почав вести відеофіксацію подій. Заступниця голови комісії повідомила представнику ОПОРИ, що він, начебто, не має права проводити відеофіксацію, оскільки він «не є представником преси». Інша членкиня ДВК намагалась вихопити в нього телефон. На зауваження, що спостерігач має право здійснювати фото та відеофіксацію, представники ДВК не реагували.

Потім заступниця голови комісії звернулась до чергового поліцейського із заявою, щоб вилучити спостерігача за межі дільниці. Після консультації з представниками ОВК дане питання більше не піднімалось.

Згідно з пунктом 1 та 2 частини 9 статті 78 Закону України «Про вибори народних депутатів» офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації має право перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично, робити фото- та кінозйомки, аудіо- та відеозаписи, не порушуючи при цьому таємниці голосування.

Відносно даного інциденту ОПОРА звернулась до поліції щодо перешкоджання діяльності спостерігача.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.