Велика виборча дільниця № 650686 в Херсоні знаходиться в приміщенні меншому, ніж передбачено Законом «Про вибори народних депутатів України».

За словами спостерігача ОПОРИ, дільниця знаходиться в школі в маленькому класі, хоча площа приміщення має бути не менше 90 кв. м.

Член комісії розповіла, що на їх дільниці 1837 виборців, 6 кабінок для голосування, 4 великі скриньки, 2 маленькі. Раніше їм виділяли інше приміщення, але зараз там ремонт, тому ОВК розпорядилась виділити цей клас, сказали, що більшого не було.

Згідно з ч. 3 ст. 83 Закону «Про вибори народних депутатів України» приміщення для голосування для малої виборчої дільниці повинно мати площу, не меншу 50 кв. м, середньої - не меншу 75 кв. м, великої - не меншу 90 кв. м.

За коментарями звертайтеся:                                   
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)