За інформацією окружних виборчих комісій Прикарпаття всі 1034 дільничні виборчі комісії розпочали роботу вчасно. Спостерігачі ОПОРИ повідомляють про нестачу виборчих скриньок на п’ятьох дільницях та спробу недопустити спостерігача.

На виборчих дільницях №260734 (Лисець) та №260910 (Угорники) мало б бути не менше 6 стаціонарних скриньок для голосування, але, за повідомленням ОПОРИ, у Лисці наявні 4 скриньки, в Угорниках – 3.

На середніх виборчих дільницях №260779 (Черніїв), №260727 (Тисмениця) та №260728 (Тисмениця) наявні три з чотирьох необхідних скриньок.

У селі Поплавники, Галицького району, на дільниці №260115 члени комісії спробували не допустити спостерігача ОПОРИ на ранкове засідання ДВК, мотивуючи це тим, що спостерігачів запустять після 8:30.

«Після роз'яснення норм законодавства, спостерігача ОПОРИ на ранкове засідання таки допустили. Пункт 1 частини 9 статті 78 Закону «Про вибори народних депутатів України» гарантує право спостерігачам перебувати на виборчих дільницях під час голосування, під час проведення засідань комісії, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, зокрема, під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично», - розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами на Івано-Франківщині.

На дільниці №260705 у селі Потічок, Снятинського району, голова сільської ради захотів перебувати на ранковому засіданні дільничної комісії. Після зауваження спостерігачів посадовець відмовився від свого наміру.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.