Спостерігачі ОПОРИ виявили, що інформаційні плакати партії «Сила людей» чорно-білі із синім написом, у той час коли всі інші — кольорові.

Плакати на дільницях від «Сили людей» відрізняються за кольором не тільки у Києві, але й у Київській області.  Як наслідок, ця політична сила виділяється на тлі інших у день голосування, а це може мати ознаки порушення рівності суб'єктів виборчого процесу. 

Керівник національного штабу  «Сили людей» Остап Єднак повідомив, що це партія надала монохромні фото до Центральної виборчої комісії.

«Такий задум дизайнера», - пояснив Єднак в коментарі ОПОРІ.

Нагадаємо, рівне виборче право гарантує стаття 3 Закону України «Про вибори народних депутатів».

У частині 4 цієї статті читаємо, що «Усі партії - суб'єкти виборчого процесу мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі у порядку та в межах, встановлених цим Законом».

Речник Центральної виборчої комісії Костянтин Хівренко попросив ОПОРУ надати фотографії плакатів. І як тільки з'явиться коментар Центральної виборчої комісії, інформацію про інцидент буде доповнено. 

Щодо інформаційних плакатів політиків на дільницях, то з цього приводу діє окрема постанова Центральної виборчої комісії під назвою «Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 25 липня 2012 року № 125».

«Інформаційний плакат політичної партії виготовляється друкарським способом на одному аркуші офсетного паперу щільністю не менше 80 г/м-2, фарбою темно-синього кольору, крім фотографій кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку політичної партії, які друкуються розміром 8 х 10 см у кольоровому форматі», - йдеться у документі.

Спостерігачі зафіксували чорно-білі плакати на всіх тих дільницях Києва та Київської області, де присутня ОПОРА. 

За коментарями звертайтеся:

Максим Зінчук, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Києві

тел.: 063 582 67 07

e-mail: kyiv@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер