За інформацією від пресслужби Головного управління Національної поліції області, дві дільниці Тернопільщини у день голосування 21 липня відкрилися із запізненням.

ДВК №610231, що в селі Крогулець Гусятинського району (округ №166), із запізненням розпочала організацію процедури голосування громадян через те, що на ранковому засіданні перераховувала бюлетені. А ДВК №611113 міста Тернополя (округ №163) – через невчасно розпочату процедуру пломбування скриньок.

Відповідно до частини 1 статті 85 закону України «Про вибори народних депутатів України» голосування проводиться в день голосування з 8 години до 20 години без перерви.

«Для уникнення непорозумінь та черг у приміщенні виборчих дільниць рекомендуємо завчасно прийти на дільниці, оскільки за 5 хвилин до 20 години голова ДВК оголошує про закінчення голосування та зачинення виборчої дільниці о 20 годині», - зазначає координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

Детальні поради для виборців на парламентські вибори – що варто і не варто робити на виборчій дільниці можна прочитати на офіційному сайті ОПОРИ.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.