У Полтаві на ДВК №531216 представники ОПОРИ та члени комісії зафіксували факт фотографування бюлетеня в кабінці для голосування. Пояснення у виборця беруть представники поліції.

Як повідомив спостерігач ОПОРИ, на ДВК №531216 (проспект Першотравневий, 10, Полтава) близько 8:35 до кабінки для голосування зайшла дівчина, після чого відбувся спалах камери на телефоні. Дівчину затримали та відбирають пояснення представники поліції.

Нагадуємо, що з фотографування бюлетеня в кабінці для голосування може розцінюватися як спосіб підтвердження факту підкупу виборців.

За коментарями звертайтеся:

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.