У виборчих округах Житомирської області у «день тиші» 20 липня спостерігачі ОПОРИ масово фіксували агітаційні матеріали кандидатів, розміщені на електроопорах, парканах та будівлях. Також виборцям приходили смс-повідомлення від кандидатів у народні депутати. 

У Житомирі ВО №62 у різних районах міста на електроопорах розміщені агітаційні листівки кандидата Анатолія Пешка. Більшість з них не містять вихідних даних. 

Також в місті на дверях та інформаційних дошках біля під’їздів будинків зафіксовані агітаційні матеріали за кандидатів та партії. Агітаційні матеріали були розміщені і у приміщенні магазину «Полісся-Продукт».

Фото з сайту Житомир.info

Виборцям приходили смс-повідомлення від кандидатів у нардепи від ВО №62 Володимира Недільського та №67 Сергія Артьомова.

У ВО №66 (м. Малин) кандидат в депутати Антон Соболівський від партії «Голос» у «день тиші» організовував зустріч з виборцями с. Харитонівка. Оголошення про це розміщував у мережі Facebook. На електроопорах продовжували висіти агітаційні матеріали кандидата Павла Дзюблика та Анатолія Павленка.

У ВО №63 (м. Бердичів) з'явилися білборди з логотипом партії «Опозиційна платформа – за життя».

Відповідно до ч. 2 та 3 ст. 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: «Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування. Передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. У цей же час забороняються проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів».

За коментарями звертайтеся:

Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області

тел.:+38098-829-62-64

e-mail:zhytomyr@opora.org.ua

Ірина Кирилович, комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)