Серед 6 одномандатних виборчих округів Житомирської області найбільшим є № 66 з центром у місті Малин. До його складу входять 7 районів і зареєстровано найбільше кандидатів в народні депутати України – 19. Виборчий процес в окрузі завжди насичений та цікавий.

Малин – місто обласного значення, районний центр, розташований на берегах річки Ірші за 103 км на північний схід від м. Житомира та 105 км на захід від м. Києва, недалеко від автотраси Київ – Ковель – Варшава. Через місто проходить важлива магістраль – Південно-Західна залізниця. Маючи вигідне географічне положення, розгалужену мережу автомобільних шляхів, Малин водночас є залізничною станцією державного і міжнародного значення. З Києвом та Житомиром місто з’єднане залізничним і автомобільним сполученням.

До складу округу входять: місто Малин, Брусилівський, Коростишівський, Малинський, Народицький, Радомишльський, Хорошівський, Черняхівський райони. За даними Центральної виборчої комісії, орієнтовна кількість виборців в окрузі –163 534. Дільниць – 295.

На сайті  Децентралізація gov.ua зазначено, що в окрузі є 14 об'єднаних територіальних громад. Найбільше у Коростишівському, Радомишльському та Хорошівському районах – по 3, Черняхівський район – 2, у Брусилівському, Малинському та  Народицькому по 1 ОТГ.

Вбудувати

Промисловість та інвестиційна привабливість

За інформацією, розміщеною на сайті Малинської міської ради, У місті працюють 20 основних промислових підприємств, якими  за  2018 рік реалізовано  промислової продукції на 1,8 млрд.грн. (5,0 % обласного обсягу реалізації промислової продукції) з динамікою на 6% більше попереднього року. В розрахунку на одну особу, цей показник по місту становить 67,7 тис. грн. (Житомирська область –  36,4 тис. грн.).

Загальний обсяг накопичених прямих іноземних інвестицій станом на 1 січня 2019 року становить 7,6 млн дол США.  Інвестиції надходили із Швейцарії, США, Франції, Кіпру та Ізраїлю. У розрахунку на одного мешканця міста припадає 288 дол. США прямих інвестицій (Житомирська область -186 дол США). Успішно працюють підприємства з іноземними інвестиціями: ПрАТ «Малинська паперова фабрика – Вайдманн» (електроізоляційні види паперу, картон, фільтрувальні види паперу, глассин – папір для пакування харчових продуктів, основа для шпалер), ДП «Вайдман Малин Ізоляційні Компоненти» (деталі з ізоляційного картону складної конфігурації), ПрАТ «Детвілер Ущільнюючі Технології Україна» (вироби з гуми), ТОВ «Екогран» (виготовлення паливних гранул). Обсяг прямих іноземних інвестицій, що надійшли в економіку міста складає 4 % обласного рівня.

Місто відоме фабрикою з виробництва банкнот НБУ, яка діє з 1996 року. Це єдине в Україні підприємство, що забезпечує країну банкнотним папером, на якому друкуються українські гривні. Зараз фабрика, крім основної продукції, випускає усі види цінних паперів, папір для національної валюти, папір для паспортів як українських, так і паспортів дипломатичних представництв, для акцизних марок, залізничних квитків, акцій тощо.

За 2018 рік у місті зареєстровано 209 суб’єктів господарювання, в тому числі фізичних осіб – 179, юридичних – 30. Загалом у місті здійснюють господарську діяльність біля 140 малих підприємств та 1290 фізичних осіб-підприємців. Ними реалізовано 25 % від загального обсягу реалізованої продукції міста.

У місті існує родовище глини об’ємом до 2 млн куб.м, яке на даний час не розробляється. Глини придатні для виготовлення будівельних матеріалів – цегли. Навколо міста в радіусі 25 км розробляються родовища гранітів та габро з виготовленням продукції для будівельної галузі – камінь бутовий, щебінь різних фракцій, облицювальна плитка тощо.

Директор Агенції регіонального розвитку Житомирської області Артем Сачук у коментарі ОПОРІ розповів:. 

«Малин це найменше за чисельністю місто обласного значення, найменша відстань до Києва. Більше 10 індустріальних підприємств, у них там зосереджений швейцарський бізнес, десь 3 компанії з швейцарським капіталом, і це теж показник, це говорить про те, що там бізнесу комфортно. Вони підібрали гарну ділянку під індустріальний парк, це колишнє летовище. Десь у наступному році створять цей індустріальний парк. У них дуже велика площа міста вільна, розширюватися є куди, межі міста в три рази більші, ніж забудовані. У них є багато площадок для забудови, сильна управлінська команда. З міст обласного значення Малин і Новоград-Волинський я оцінюю, як ті міста, які мають найбільшу найближчу перспективу по залученню інвестицій і економічному розвитку, бо вони думають про місто в першу чергу».

 Місцева влада

Керує містом міський голова Олексій Шостак. Депутат 2-х скликань Малинської міської ради .

Органом місцевого самоврядування в місті є міська рада, до складу якої входить 34 депутати, які представляють 6 партій. Найбільше в раді безпартійних депутатів –13. Членами  ВО «Батьківщина» є 9, «Блок Петра Порошенка  «Солідарність» представляють 3, «Українське об'єднання патріотів  «УКРОП» – 3, Народну Партію – 3. Від партія «Сила Людей» у раді 2 депутати, а від Радикальної партії Олега Ляшка – 1. Депутати є членами 5 постійних комісій. 

У виконавчому комітеті міської ради 17 членів серед яких крім представників влади директори місцевих підприємств та фізичні особи підприємці. 

Інтереси округу у Верховній  Раді

На позачергових виборах до Верховної  Ради у 2014 році виборці округу обради нардепом Павла Дзюблика, кандидата від політичної партії «Народний Фронт». За нього проголосували 17 714 виборців (19.12%). На 2 місці з результатом 13.95 % (12 924 голоси) Віталій Журавський, який був нардепом від округу з 2012 по 2014 роки. Балотувався вже як самовисуванець, до цього був членом «Партії регіонів». На 3 місці Іван Литвин, син нардепа від ВО №65 (м. Новоград-Волинський) Володимира Литвина.  Іван Литвин набрав 11.90 % голосів за нього проголосували 11 030 виборців. Загалом, за депутатський мандат змагалися 30 кандидатів: 23 самовисуванці та 7 від партій.  Павло Дзюблик та Віталій Журавський цьогоріч знову балотуються до Верховної Ради, як самовисуванці. 

До обрання нардепом Павло Дзюблик працював головою Черняхівської районної державної адміністрації. Народний депутат має іменний благодійний фонд, однак на даний час активної діяльності організація не веде. Окрім фонду нардеп заснував ще громадську організацію  «Україна – це МИ» та є почесним членом ГО  «Екологічна варта Житомирщини».

На Президентських виборах 2019 року в окрузі перемогу отримав Володимир Зеленський, за нього проголосували 70.14% (68 576 виборців). Петро Порошенко отримав 27.91 % (27 292 виборця). Явка виборців становила 59.6%. 

Житомирська журналістка Оксана Трокоз зауважила: «Вибори в цьому окрузі завжди напружені та насичені подіями. Як і під час агітаційної кампанії, так і по завершенню виборів трапляються конфліктні ситуації. І хоч кандидатів зареєстровано найбільше – 19, активну діяльність ведуть одиниці. Ну, і звісно яскравим проявом нечесної боротьби за депутатський мандат є «чорний піар». Цей округ завжди був привабливим для кандидатів, оскільки знаходиться мабуть, чи не найближче до столиці».

Хто змагається за місце у Верховній Раді

Як і на попередніх Парламентських виборах в окрузі найбільше зареєстрованих кандидатів у народні депутати – 19. З них 12 – самовисуванці та 7 від партій.

Від ВО «Свобода» в Раду балотується член партії, екскурсовод та головний зберігач в Радомишльському народному  краєзнавчому  музеї Сергій Галицький. Кандидатом від партії «Слуга народу» є Тетяна Грищенко, на сайті ЦВК вказано, що тимчасово не працює. На виборах Президента України 2019 року очолювала окружну виборчу комісію №66, за поданням Володимира Зеленського. Від ВО «Батьківщина» балотується підприємець, директор, ПП «Землі Полісся», член партії Леонід Корейба.  Заступник Коростишівського міського голови Михайло Лукомський балотується від Радикальної партії Олега Ляшка, членом якої він є. Підприємець Анатолій Сачук змагається за депутатський мандат від партії «Опозиційний блок».  Партія «Голос» по округу висунула кандидатом адвоката  адвокатського об’єднання «Бонюк і Партнери» Антона Соболівського.  Від партії «Громадянська позиція» балотується підприємець та партієць Володимир Шатилович. 

Серед самовисуванців – народний депутат Павло Дзюблик. Колишній нардеп Віталій Журавський, на сайті ЦВК зазначено, що він є головним науковим співробітником Інституту законодавства Верховної Ради України, безпартійний. Є двоє кандидатів із схожими прізвищами: Андрій Білицький, керуючий адвокатським бюро «Адвокат Білицький» та Владислав Білоцький,  керуючий партнер адвокатського об’єднання «Берілстоун». Обидва проживають у  Києві.

Балотуються як самовисуванці менеджер зі збуту  ТОВ «Дорідан» Олексій Данілов.  Киянин, генеральний директор, ПП «ІТ СФЕРА2, начальник ІТ-відділу департаменту стратегічного розвитку Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Недашківський. Фізична особа підприємець Анатолій Павленко,  юрист ПП «Енерголісбуд-2008» Віталій Петренко.    Директор, ПП «Проспект-Транс» Михайло Пухтаєвич. Водій Київського міського відділу фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», член партії «Разом Сила» Валеннтин Сербін, безпартійний, тимчасово безробітний Богдан Ходаковський та голова правління АТ «Оператор газороподільної системи «ЖИТОМИРГАЗ»  Валентин Ющенко.

З початком виборчого процесу в окрузі розгорнулась активна агітаційна кампанія декількох кандидатів. До офіційної реєстрації кандидатом у Малині з'явилася друкована продукція Віталія Журавського. Зокрема, плакат з написом: «Покінчили з Порошенком, покінчимо з бідністю. Голова ГО «Дістало» Віталій Журавський». Як повідомляла ОПОРА, представник «Слуги народу» звинувачував Журавського в присвоєнні партійної приналежності.

Активізував свою роботу і нардеп-кандидат Павло Дзюблик. На своїй сторінці в мережі Facebook протягом травня-червня він  звітував про зустрічі в окрузі, встановлював дитячі та спортивні майданчики, організовував конкурси краси. За кошти субвенції придбав комп'ютер та принтер в дошкільний навчальний заклад.  За ініціативи та підтримки нардепа створено музей Коростишівського дитячо - юнацького клубу фізичної підготовки. Також він допомагав у придбанні обладнання та ремонті медичних закладів в окрузі.

Як повідомляла ОПОРА, у ОВК №66 з попередніх виборів народних депутатів України не вистачало 59 печаток дільничних виборчих комісій. Всього в окрузі 296 дільниць, окружна комісія отримала 237 печаток. Після публікацій у ЗМІ знайшлися «загублені» 9 з 59 печаток дільничних комісій.

Довготерміновий спостерігач ОПОРИ у ВО №66 Павло Іваненко зазначає, що конкуренція в окрузі досить велика.

«Округ дуже цікавий, як своїм географічним положенням, так і кандидатами. Територія округу велика, дуже багато «розкиданих» територіально населених пунктів. Кандидати-мажоритарники у боротьбі за депутатський мандат використовують традиційні методи: агітацію без вихідних даних, розміщену у невстановлених місцях, наприклад на електроопорах, «чорний піар», благодійність, зустрічі з колективами, подарунки та безкоштовні розваги. Така велика кількість зареєстрованих кандидатів, на мою думку, зумовлена і тим, що округ найбільший серед 6 округів області, і його центр знаходиться найближче до Києва. Серед кандидатів багато осіб, які навіть не проживають на території Малина і жодного з районів, вони кияни. Конкуренція велика». 

Малинський округ має зручне географічне розташування, особливо поруч зі столицею. Інтерес до округу в кандидатів великий, відповідно і  конкуренція потужна. Кандидати та їх представники у боротьбі за депутатський мандат часто вдаються до технологій “»чорного піару», що робить не рівними умови боротьби. Серед кандидатів є такі, що балотуються від округу не вперше і є  нові обличчя.

Чим багаті та цікаві  виборчі округи №65,  № 64,  №63 та № 62 читайте в матеріалах ОПОРИ. 

За коментарями звертайтеся:
Тарас Чмут, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Житомирській області
тел.: +38098-829-62-64
 Ірина Кирилович, комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)