Замикає шестірку округів Житомирщини одномандатрий виборчий округ №67 з центром у місті Чуднів. Цікавий тим, що до його складу входять деякі райони Житомира. За місце у Верховній Раді змагаються найменше кандидатів у народні депутати – 7

Чуднів є центром об'єднаної територіальної громади. Місто знаходиться на відстані 55 км від Житомира і зв'язаний з ним автошляхом державного значення Житомир-Чернівці. Чуднівська ОТГ розташована у південно-західній частині області. На сходi межує з П’ятківською сільською радою, на пiвночi - з Житомирським, на заходi - з Романiвським, на південному заходi - з Любарським районами Житомирської областi, на пiвднi – Вільшанецькою ОТГ та займає площу 318,1 кв.км. Географічне розташування надає Чуднівській ОТГ низку транспортних і логістичних переваг.

До об’єднаної територіальної громади з центром в місті Чуднів входять 24 села та 1 місто із загальною кількістю населення 13679 осіб.  

До складу округу входять: частина Богунського району міста Житомира (виборчі дільниці № 181373 – 181381, 181387, 181390 – 181398), Житомирський, Любарський, Романівський, Чуднівський райони.

На сайті  Децентралізація gov.ua зазначено, що в окрузі є 11 об'єднаних територіальних громад. Найбільше у Житомирському районі –5, Чуднівському –3,  Романівському –2, Любарському – 1.

 

Промисловість та інвестиційна привабливість

На території об’єднаної громади розташовано 4 промислових підприємства: Чуднівська філія ДП «Житомирський лікеро-горілчаний завод» м. Чуднів, (виробництво спирту, соків спиртових, солоду житнього, горілчаних виробів); ТОВ «НОР-ТУН» м. Чуднів, (виробництво дерев’яних, будівельних конструкцій та столярних виробів); Чуднівське підприємство «Харчовик» м. Чуднів. (виробництво хлібобулочних виробів); ТОВ «Чуднів Рембуд» м. Чуднів, (лісопильне та стругальне виробництво). Основні підприємства, які здійснюють діяльність у галузі рослинництва: СГ «Дружба», ТОВ СП «Нібулон», ПАФ «Грант», ТОВ «Укрінагропром», ПАф «Лан», ТОВ Поділля агропродукт», Чуднів ТОВ «Агро-Регіони», СТОВ «Б.Хмельницького», ДП «Промінь», ТОВ «Едем-СК», ФГ «М-Фарм», СФГ «Турчинівське».

Найбільшу питому вагу в промисловості займає харчова галузь, яка складає 96 %. Ведучим підприємством даної галузі є Чуднівська філія ДП «Житомирський лікеро-горілчаний завод». На території об’єднаної територіальної громади є 708 фізичних осіб-підприємців.

У міста є потенціал для залучення додаткових інвестицій. 

Місцева влада

З лютого 2019 року обов’язки Чуднівського міського голови виконує Галина Вербельчук. 30 січня на 71-му році життя помер Чуднівський міський голова Іван Розводовський, який є рідним братом народного депутата України від 67 округу, а нині і кандидата в нардепи  Віктора Развадовського.

У депутатському корпусі міської ради 26 депутатів. Які представляють 6 партій. Найбільше депутатів від Народної партії – 8, ВО «Батьківщина» – 6, від Радикальної партії Олега Ляшка, «Громадянської позиції» та «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» в раді по 3 депутати, найменше  від «Народного фронту» –2.

До виконавчого комітету міської ради входять 13 членів. Серед яких лише чиновники міськради та виконуючі обов'язки старост.

Інтереси округу у Верховній  Раді

Депутатом від округу у Верховній Раді є Віктор Развадовський – нардеп 3-го, 4-го, 7-го та 8-го скликань. На позачергових Парламентських виборах у 2014 році балотувався, як самовисуванець і отримав перемогу з результатом  37.43% (34 410 голосів). Конкурентом Развадовського був Володимир Кропивницький, за нього проголосували 22.52 % виборців (20 710 голосів). На третьому місці Сергій Адам’як з результатом 15.22 % (14 000 голосів). Всього за депутатський мандат змагалися 10 кандидатів.  Всі троє знову змагаються за депутатський мандат.

Як повідомляла ОПОРА, у 2014 році кандидат у нардепи по ВО №67 (Чуднів) Володимир Кропивницький подав позов до суду на ОВК з вимогою повторного перерахунку голосів. У своєму позові він звинувачував окружну виборчу комісію у масових та системних порушеннях та просить суд зобов’язати ОВК провести частковий перерахунок голосів.

19.07_Zhytomyr_Chudniv_мybory_2014png

На момент обрання Віктор Развадовський був депутатом Верховної Ради. Член депутатської групи «Партія Відродження».  Народний депутат немає власного благодійного фонду, сторінки в соціальних мережах і про свою діяльність в основному звітує через ЗМІ та під час зустрічей в регіоні.

На Президентських виборах 2019 року в окрузі перемогу отримав Володимир Зеленський, за нього проголосували 73.61% (75 170 виборців). Петро Порошенко отримав 24 677  % (24 677 виборців). Явка виборців становила 62.4%. 

На думку журналістки  Оксани Трокоз,  67 округ «найтихіший» з усіх округів Житомирщини.

«Якщо говорити про Парламентські вибори, то виборчий процес у 67-му окрузі «найтихіший». Можливо, це зумовлене тим, що місцеві жителі  від виборів до виборів чомусь обирають Віктора Развадовського. Хоча конкуренція в окрузі є. Кандидати розміщують агітаційні плакати, агітують з газет і все ніби стабільно спокійно», – зазначила Оксана Трокоз. 

Хто змагається за місце у Верховній Раді

Серед округів Житомирської  області у ВО №67 найменше зареєстрованих кандидатів у народні депутати – 7. З них 5 балотуються від партій і 2 шляхом самовисування. Від політичної партії «Європейська Солідарність» балотується заступник голови Бердичівської районної державної адміністрації Сергій Адам’як. Від партії ВО «Свобода», партієць, підприємець Юрій Бовсуновський. Партія «Слуга народу» кандидатом висунула підприємця Сергія Кузьміних. Від «Опозиційного блоку» балотується ще один підприємець Микола Міскевич. Від  ВО «Батьківщина» за депутатський мандат змагається партієць,  генеральний директор ТОВ «ВІВАД 09» Ігор Ходак. 

Серед самовисуванців нардеп Віктор Развадовський та депутат обласної ради,  комерційний директор ПП «Проммаркет Океан» Володимир Кропивницький.

Редактор інтернет-видання Житомир. info Тамари Коваль зазначає, що округ є привабливим для кандидатів тим, що до його складу входить частина Житомира. 

«Деякі кандидати-житомиряни обирають 67 округ, бо туди входить частина Житомира і вони балотуються, але я не пам'ятаю ще жодного разу за останні три-чотири каденції, щоб хтось переміг Развадовського. Всі забувають, що крім частини Житомира там ще є райони, в яких житомиряни не бувають, їх там не знають, можливо  по Житомиру вони нормально набирають голосів, але за рахунок районів, вони не можуть виграти по цьому округу», – вважає Тамара Коваль. 

Кандидати в народні депутати традиційно агітують через зовнішню рекламу, ЗМІ, зустрічаються з виборцями. Спостерігачі ОПОРИ фіксують агітаційні матеріали без вихідних даних. 

«У порівнянні з іншими округами Житомирської області ТВО № 67 досить спокійний. Передвиборча кампанія політичних партій була досить «скупою», якщо не сказати, що її не було взагалі. Найбільш популярною формою агітації були рекламні борди, трохи меншою популярністю користувалися агітаційні намети та агітаційні газети.  Інша ситуація спостерігається у кандидатів-мажоритарників. Між ними конкуренція за виборчий голос більша З найпоширеніших методів агітації кандидати обирають спілкування з виборцем на пряму. Не нехтують й організацією концертів, свят і фестивалів. Традиційною є і благодійність кандидатів, яка розпочалася ще до офіційного старту кампанії», – зазначає спостерігач ОПОРИ у ВО №67  Тетяна Хмель.

Загалом, конкуренція на окрузі №67 присутня на кожних виборах. 

Чим багаті та цікаві  виборчі округи №66,  №65,  № 64,  №63 та № 62 читайте в матеріалах ОПОРИ. 

За коментарями звертайтеся:
Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області
тел.:+38098-829-62-64
e-mail:zhytomyr@opora.org.ua
 
Ірина Кирилович
Комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)