Херсонцям приходять листи від кандидата в народні депутати в 182-му окрузі Олександра Співаковського та від невідомого «земляка», який просить підтримати кандидата Василя Федіна.

17 липня мешканці обласного центру розповіли представникам ОПОРИ, що їм прийшли листи від «земляка» на підтримку кандидата в народні депутати в 183-му окрузі від «Опозиційного блоку» Василя Федіна, який за сумісництвом є директором херсонського суднобудівного заводу.

На дверях квартир житлового будинку в центрі міста висіли пакети з написом «Довіряю Федіну», в яких була агітаційна друкована продукція (календар та газета) й лист від невідомої особи з текстом: «Завжди повинна бути людина, на яку можна рівнятися. Для мене така людина – Василь Федін. Подивись, скільки він зробив для заводу Херсона, значить зможе і для всієї країни» та закликом «Давай підтримаємо його! Я знаю, у Федіна – вийде». Фотографії ОПОРІ надала мешканка міста.

15 липня до представників ОПОРИ звернулась херсонка, яка розповіла, що її чоловіку прийшов лист від кандидата в народні депутати в 182-му окрузі Олександра Співаковського (самовисуванець), в якому він розповідає про свої здобутки як чинного народного депутата, зокрема про «залучення в місто близько 150 млн грн. державних коштів», а також звертається до чоловіка зі словами «Сподіваюсь на вашу мудрість та підтримку». Крім цього, в листі є агітаційний буклет кандидата.

Херсонка вирішила дізнатись, звідки взяли персональні дані її чоловіка, та зателефонувала за номером, вказаним в листі. Співробітниця приймальні Олександра Співаковського відповіла, що дані надав херсонський Пенсійний фонд.

ОПОРА вирішила перевірити цей факт та також зателефонувала за вказаним номером.

«Дані дав нам пенсійний фонд. У них в загально доступній інформації є адреси, імена, фамілії, по батькові», - сказали в громадській приймальні кандидата.

У пенсійному фонді, куди ОПОРА звернулась за коментарем, співробітники сказали, що не можуть відповісти на запитання, чи передавали вони персональні дані херсонців представникам кандидата, та додали, що якщо у громадян є якісь питання, вони можуть особисто прийти в Пенсійний фонд на прийом.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних» персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження (ч. 2 ст. 11 Закону України «Про інформацію»). Як зазначено у частинах 5, 6 статті 6 цього ж Закону, не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)