10 липня в селищі Нові Санжари кандидат в народні депутати в 149 виборчому окрузі від «Опозиційної платформи – За життя» Руслан Телятник влаштував агітаційний концерт. Під час заходу працювали безкоштовні атракціони та автомати з виготовлення попкорну та солодкої вати. Також пройшов розіграш чотирьох сертифікатів для польоту на повітряній кулі, повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Захід відбувся близько 18 години на центральному стадіоні Нових Санжар, де було встановлено сцену з агітаційними банерами Руслана Телятника та дитячі атракціони. Також агітаційні стенди Телятника були встановлені по всьому полі.

На початку ведучий зі сцени наголосив, що атракціони, попкорн та солодка вата є безкоштовними, а захід влаштовано на підтримку Руслана Телятника.

На концерті відбувся розіграш чотирьох сертифікатів для польоту на повітряній кулі. Щоб взяти участь в лотереї необхідно було заповнити анкету з номером, де вказувались ім’я та прізвище, місце проживання та контактний телефон. Після заповнення анкети видавався корінець, за яким згодом можна було отримати приз, а також друковані агітаційні матеріали Телятника. Замовником цих матеріалів був вказаний Телятник Р.В.

Під час розіграшу відбувся конфлікт між агітаторами Руслана Телятника та людьми в одязі з написом «Стоп політичній корупції», котрі намагались пройти на сцену. Після втручання поліції конфліктну ситуацію було припинено.

Переможцям лотереї сертифікати вручав особисто Руслан Телятник.

На завершення концерту відбулась дискотека за участі DJ Arkstone.

Згідно з частиною 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Нагадаємо, раніше ОПОРА повідомляла, що в Полтаві кандидат влаштував показ мультфільму для дітей та з безкоштовною солодкою ватою.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)