Під час утворення дільничних виборчих комісій по округу №73 (центр - Виноградів) до голови ОВК звернувся юрист, який представляв кандидата-самовисуванця у народні депутати по цьому округу Василя Брензовича із проханням не ставити представників від кандидата на керівні посади у ДВК.

Ситуацію спостерігачці ОПОРИ прокоментував голова ОВК №73 (центр - Виноградів) Йосип Дрошковці. «Василь Брензович попросив забрати із керівного складу ДВК усіх його представників. Він не подавав ні на одну керівну посаду людину. У зв’язку з тим, що його люди, угорськомовне населення, погано володіють українською. Так він мотивував таке рішення. Ми розділили квоти, а потім зателефонував юрист із його штабу і попросив забрати їхніх людей із керівних посад. Прохання Василя Брензовича ми виконали. Ми не могли не виконати, інакше ці люди просто відмовилася б від участі у комісіях», - зазначив у коментарі комунікаційниці ОПОРИ Йосип Дрошковці.

За словами Йосипа Дрошковці, він попрохав представників штабу Василя Брензовича надати йому письмовий документ із проханням відкликати їхніх представників із керівних посад,. Потрібну заяву представники Василя Брензовича передали до ОВК.

Загалом, у дільничні виборчі комісії на Закарпатті своїх членів делегували політична партія ВО «Батьківщина» (фракція та партія), політична партія «Європейська солідарність» (фракція та партія), політсила «Опозиційний блок» (фракція та партія), «Радикальна партія Олега Ляшка» (фракція та партія), а також – ВО «Свобода», партія «Сила і честь», «Слуга народу», «Опозиційна платформа за життя», «Народний Фронт» (фракція), «Об’єднання «Самопоміч» (партія і фракція), «Громадянська позиція».

По округу №68 (центр - Ужгород) у дільничних виборчих комісіях також будуть члени від кандидатів-мажоритарників – Андрія Андріїва (88), Йосипа Борто (143), Михайла Ващинця (139), Олександра Ігната (22), Діани Кайнц (77), Олександра Пекаря (136), Андрія Погорєлова (99) та Михайла Фединця (134).

По округу №69 (центр - Мукачево) у ДВК працюватимуть представники трьох кандидатів-мажоритарників: Міклоша Товта (71), Едгара Токаря (133) та Вячеслава Шутка (98).

По округу №70 (центр – Свалява) свої кандидатури на членів ДВК делегували 8 кандидатів-мажоритарників: Іван Балога (204), Іван Дрогобецький (201), Олександр Кеменяш (202), Михайло Лаба (207), Еріка Луців (163), Павло Павлов (21), Володимир Чумак (46), Василь Щур (48).

В окрузі №71 (центр - Хуст) у ДВК працюватимуть представники трьох кандидатів-мажоритарників - Сергія Грабара (104), Вячеслава Гука (92), Олександра Пацкана (98).

В окрузі №72 (центр - Тячів) у ДВК працюватимуть представники від 12 кандидатів-мажоритарників: Ярослава Думина (55), Василя Йовдія (71), Віталія Кута (71), Олега Куцина (31), Вадима Носи (84), Василя Петьовки (72), Івана Савули (77), Ігоря Васильовича Савчука (84), Ігоря Петровича Савчука (79), Василя Федурці (80), Степана Хоми (84), Василя Юращука (78).

В окрузі №73 (центр - Виноградів) кандидатури до ДВК запропонували 8 кандидатів-мажоритарників: Павло Балога (110), Василь Брензович (115), Федір Костьо (95), Микола Лемко (64), Іван Маргітич (112), Владіслав Поляк (3), Роман Роман (22), Євгеній Ярина (110).

Відповідно до частини 3 статті 107  Закону України «Про вибори народних депутатів України» під час позачергових виборів дільничні виборчі комісії утворюються не пізніш як за п’ятнадцять днів до дня голосування. Жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничної виборчої комісії звичайної чи спеціальної виборчої дільниці проводиться окружною виборчою комісією не пізніш як на другий день після закінчення строку внесення подань щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.

Згідно із частиною 6 статті 28 цього ж Закону суб'єкт подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій подає до відповідної окружної виборчої комісії на паперових носіях та в електронному вигляді за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією, список осіб від цього суб'єкта подання, не більше однієї кандидатури до однієї виборчої комісії, для включення їх до складу відповідних дільничних виборчих комісій. У поданні зазначаються особи, запропоновані відповідним суб'єктом подання на посаду голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії. Подання від партії підписується керівником партії (або особою, яка виконує його повноваження) та скріплюється печаткою цієї партії. Подання від кандидата у депутати вносяться за підписом відповідного кандидата у депутати.

За коментарями звертайтеся:
Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862

Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596
                                                                              

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)