3 липня у Кутах, Косівського району, по вулиці Шкільній спостерігачі ОПОРИ зафіксували упаковки з бруківкою, на якій є наліпки «Від Сергія Басараба». Такі ж наліпки були на будівельній техніці, яка імовірно використовується для встановлення бруківки.

Сергій Басараб зареєстрований кандидатом у народні депутати України в окрузі №89 (центр - Снятин) згідно з Постановою ЦВК від 24 червня 2019 року. Сергій Басараб є заступником голови Івано-Франківської обласної ради, висуванець від партії «Європейська Солідарність».

На сторінці у Фейсбуці, яка ведеться від імені Сергія Басараба, 4 липня з’явився допис: «ТРИМАЮ СЛОВО! Продовження робіт з облаштування тротуару пішохідної зони в центральній частині селища Кути, Косівського району. Дякую громаді за підтримку та співпрацю у реалізації запланованих ідей. Спільно МИ зможемо все!».

На світлинах до цього допису - упаковки з бруківкою та наліпками «Від Сергія Басараба», на тлі яких кандидат фотографується з людьми. Також продемонстровано фотографії укладеного бруківкою тротуару.

«Напис на упаковках та будівельній техніці «Від Сергія Басараба» може містити ознаки передвиборної агітації на користь кандидата,  адже згідно частини 1 ст. 68 «Про вибори народних депутатів України» передвиборною агітацією є будь-яка діяльність та згадки  кандидата, метою якої є спонукання виборців голосувати за нього», - зауважує Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.

Богдан Морикіт наголошує, що цей випадок може також містити ознаки непрямого підкупу виборців, оскільки частина 14 статті 74 згаданого Закону забороняє проводити передвиборну агітацію або згадування назви партії чи імені кандидата,  що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів та послуг.

ОПОРА уже зверталась до поліції з метою перевірити схожий  випадок із використанням бруківки для агітації у селищі Верховина на наявність ознак непрямого підкупу виборців.

 

За коментарями звертайтеся:

Богдан Морикіт, координатор  спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області

тел.: +380(97)889-59-38

e-mail: bogdanmorukit@gmail.com

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)