Впродовж червня ротації відбулися в усіх окружних виборчих комісіях у Львівській області. Згідно з постановами Центральної виборчої комісії станом на 29 червня відбулося 64 заміни членів виборчих комісії. А це –  29,9% від початкового складу ОВК. 

Загальна кількість осіб, які мали працювати на парламентських виборах у Львівській області – 216. За інформацією Центральної виборчої комісії на сьогодні працює 214 членів окружних виборчих комісій. Оскільки у виборчих округах №124 та 116 відповідно політична партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода» і «Солідарність жінок України» з призначенням своїх членів у керівний склад, не замінили їх.

У керівному складі заміни голів відбулися у 115, 116, 117, 119, 120, 123, 124 виборчих округах, а заступників – у 115, 116, 117, 121. Зазначимо, що голів комісій тричі змінювали у 115, 120 та 124 ОВК.

Так, в окружній виборчій комісії №115 голову замінювали у зв’язку з поданням об’єднання  «Самопоміч». Оскільки суб’єкти подання включали кандидатуру до складу комісії, тому мають право і замінити її. При цьому це імперативне право партії, яке не потребує згоди самого члена комісії.

Про ротацію голови у 120 комісії ОПОРА уже писала.

Згідно з постановою  Центральної виборчої комісії (26 червня) голова ОВК № 124 Марія Березюк припинила свої повноваження, у зв’язку з особистою заявою. Очільницею комісії вона стала за поданням  від партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода». Замінила Березюк на посаді голови Лілія Бачинська від політичної партії «Опозиційний блок». 

Наступного дня 27 червня політична сила відкликала Бачинську за власним поданням. Взамін головою комісії знову стала Марія Березюк, але вже від політичної партії «Опозиційний блок».

Жінка з таким же ім’ям та прізвищем фігурує у декларації Катерини Махніцької, члена Центральної виборчої комісії. В останньому щорічному поданому документі у 2018 році вона вказує про квартиру в Радехові, яка належить по 25 % їй, Марії Березюк, Григорію Березюку, Іванні Березюк. Згідно з декларацією, поданою у 2015 році, Катерина Махніцька також зазначає своє дівоче прізвище Березюк. 

Член Центральної виборчої комісії Катерина Махніцька є дружиною кандидата у депутати Олега Махніцького.

 

Він був обраний депутатом Львівської міської ради від ВО «Свобода» (2006 рік), Верховної ради за виборчим списком «Свободи» (2012 рік). У лютому 2014-того Махніцького призначили в. о. Генерального прокурора. На цій посаді він пропрацював три місяці і став радником екс-президента Петра Порошенка. На парламентських виборах Олег Махніцький як самовисуванець кандидуватиме у 124 виборчому окрузі (місто Червоноград, Сокальський район, частина Кам’янка-Бузького району), де головою ОВК ймовірно є рідна сестра його дружини.

ОПОРА поцікавилася у Марії Березюк щодо можливого конфлікту інтересів: «Це ніде не заборонено. Навпаки ставлять своїх людей представниками, щоб проконтролювати процес, що все згідно закону відбувається. Навіть на дільничних виборчих комісіях всі стараються поставити когось зі своїх близьких, яким довіряють. Це вже не мої перші вибори. В мене ніколи не було проблем із законом, ніколи не було ніякої скарги до моєї роботи».

Питання щодо заміни суб’єкта подання «Свободи» на «Опозиційний блок» Марія Березюк не захотіла коментувати. 

Згідно з розподілом за гендерною ознакою в окружних виборчих комісіях у Львівській області: жінки – 123 особа, чоловіки – 91. У відсотковому співвідношенні 57,5 % жіночої статі і 42,5 % чоловічої відповідно. Найбільше представництво жінок в округах № 129 (15 осіб), № 125, №122 (13 осіб) та № 117 (12 осіб).

З 214 членів осіб досвід мають 72 осіб, а це 33, 6%. З них у першому турі президентських виборів у 2019 році брали участь 60 осіб, у другому турі – 33. Також 21 член працював під час першого і другого турів. 

Щодо замін членів комісій політичними партіями у Львівській області розподіл такий:

•  «5.10»  – 9 замін;

• «Самопоміч» – 7 замін;

• партія «Відродження» - 6 замін;

• «Сила і Честь»  - 5 замін; 

• «Партія зелених України» – 4 заміни;

• «Нова політика» – 3 заміни;

•  «Правий сектор» – 3 заміни;

• «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 3 заміни;

• партія «Солідарність жінок України» – 3 заміни;

• Інтернет партія України – 3 заміни; 

• «Ліберальна партія» - 3 заміни;

• КУН – 3 заміни;

• «Народний фронт» - 2 заміни;

• політична партія «Сила Людей» – 2 заміна;

• політична партія «Громадянська позиція» – 2 заміна;

• політична партія «Зелена планета» – 2 заміна;

• Радикальна партія Олега Ляшка – 2 заміна;

• «Опозиційний блок» – 1 заміна. 

За коментарями звертайтеся:

Тарас Радь, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області

тел.: +38 098 765 86 22

e-mail:  lviv@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)