У 97 виборчому окрузі у Березанському  відділі ведення реєстру виборців, після завершення робочого дня, заяви виборці можуть лишати вахтеру – про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ

Спостерігачка ОПОРИ прийшла у Березанський відділ ведення реєстру виборців у суботу, адже установа працює і у вихідні дні. На робочому  місці працівника відділу вона не застала, однак після телефонного дзвінка, у якому працівниці повідомили, що її чекають відвідувачі, вона повернулася.  У розмові зі спостерігачкою ОПОРИ, працівниця відділу ведення реєстру виборців розповіла, що наразі прийняли вже близько 100 заяв про тимчасову зміну місця голосування, однак найбільшого навантаження очікують у липні. Крім того, додала, що після завершення свого робочого дня  на вахті лишає зразок заяви, «її людина» дивиться документи, які показують виборці, а сама працівниця перевіряє дані у міграційній службі і в органах реєстрації.

Зазначимо, відповідно до ч.3 ст.7 Закону України «Про Державний реєстр виборців», за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

Нагадаємо, ОПОРА підготувала покрокову інструкцію, як людям, які живуть не за місцем реєстрації, проголосувати на виборах народних депутатів 21 липня.    

За коментарями звертайтеся:
Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області
тел.: 073 060 76 78

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)