Протягом 27-28 червня представники ОПОРИ на Полтавщині звертались до поліції через розміщення зовнішньої агітації з можливим порушенням виборчого законодавства. Так, в Полтаві зафіксоване розміщення агітації кандидата в народні депутати в ВО №144 Сергія Чередніченка на громадському транспорті. Також в ВО №148 та №149 були зафіксовані факти розміщення білбордів «Європейської солідарність», та кандидатів Артема Вітка та Олексія Баганця без вихідних даних.

Маршрутне таксі з агітацією на користь Сергія Чередніченка курсує в Полтаві за маршрутом №60. На автотранспорті збоку розміщена агітаційна продукція кандидата з написом: «Сергій Чередніченко. Закон і порядок».

Згідно з частиною 9 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється.

Відносно цього 27 червня представники ОПОРИ звернулись з заявою до поліції.

Також 27 червня в 149 ВО були зафіксовані чотири білборди, котрі не містили вихідних даних. Так, в місті Карлівка по вулиці Полтавський шлях розміщено два білборди з запрошенням на футбольний матч за участі ветеранів «Ворскли» та «Збірної України серед ветеранів» та написом: «За підтримки Артема Вітка».

На виїзді з Нових Санжар розміщено два борди з агітацією на користь «Європейської солідарності», котрі також не містять вихідних даних.

В межах ВО №148 було зафіксовано зовнішню агітацію кандидата Олексія Баганця. В Великій Багачці розміщено білборд, а в селі Піски Лубенського району на дошці для оголошень плакат Баганця. В обох випадках агітація не містила вихідних даних, через що 28 червня були складені заяви до поліції відносно можливих порушень Закону.

Згідно з частиною 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

 

За коментарями звертайтеся:

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області

тел.: +380990797361

e-mail: donchenko.poltava@gmail.com  

 

Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області

тел.: +380504062015

e-mail: lytvynenkoigor.pl@gmail.com

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)