На всіх рекламних щитах, які були пошкоджені у Чернівцях, була розміщена реклама однієї політичної сили – партії «Європейська солідарність»

25 червня довготермінові спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували пошкоджені білборди «Європейської солідарності». Це перший випадок у Чернівецькій області, коли невідомі псують політичну рекламу. Усі зіпсовані білборди розташовані в одному районі – при в’їзді до Чернівців, на вулиці Гагаріна та на вулиці Хотинській.

Невідомі закидали рекламні щити гнилими продуктами.

«Псування (пошкодження) друкованих матеріалів може мати ознаки порушення ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення – дрібне хуліганство, тобто дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян або в залежності від обставин ст. 296 Кримінального кодексу  України – хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом. Натомість, псування (пошкодження) вже друкованого матеріалу передвиборчої агітації може мати ознаки порушення ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу  України – перешкоджання діяльності суб’єкта виборчого процесу, що поєднане зі знищенням чи пошкодженням майна», – каже Василь Купіна, Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Прокоп, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернівецькій області
тел.: +380954900504
Ярина Боринець, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області
тел.: +380660924497

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться щепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)