25 березня  у Старобільську Луганської області спостерігачами ОПОРИ виявлено 2 факти паплюження білбордів з політичної рекламою партії «Європейська солідарність», розташовані уздовж автошляху. Про це повідомляють представники ОПОРИ з Луганщини.

Зокрема, такі дії вчинені стосовно білбордів «Обирай НАТО і ЄС! Долучайся»! Європейська солідарність» із портретним зображенням експрезидента Петра Порошенка,  на виїзді із міста Старобільськ до смт. Новопсков.  Борди облиті червоною фарбою в районі стилізованого зображення обличчя лідера партії, плями дрібні, загальним розміром близько 20 квадратних сантиметрів.

Місцеві жителі зазначають, що це не може бути випадковістю і схоже на цілеспрямовану акцію проти зазначеної політсили та її очільника, адже біл-борди знаходяться на 4,5 – метровій висоті.

Нагадаємо, що у березні поточного року вже було зафіксовано акти вандалізму стосовно 4 білбордів кандидата в Президенти Петра Порошенка, розташованих у Кремінському районі Луганської області (входить то того ж 113 виборчого округу). Постери були пошкоджені у аналогічний спосіб – шляхом закидання червоною фарбою.

Таким чином дії по знищенню передвиборної агітації правоохоронцями можуть кваліфікуватися  за статтею 157 КК України (перешкоджання виборчому праву кандидата), якщо мета перешкодження праву вести агітацію не зможе бути доведена, такі дії будуть куваліфікуватися як хуліганство поєднане зі знищенням та пошкодженням майна.

За коментарями звертайтеся:

Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Луганській області

тел.: +38 050 275 28 08

e-mail: lugansk@opora.org.ua

 

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)