За перший місяць виборчого процесу з 24 травня по 24 червня 2019 року 83 мешканці Волині здійснили тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси для активної участі у позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в межах області. Разом з тим, 94 мешканці Волині тимчасово здійснили зміну місця голосування для здійснення волевиявлення у інших областях і в закордонному виборчому окрузі, а 88 мешканців з інших областей здійснили аналогічну процедуру, аби голосувати у межах Волинської області. Відповідний аналіз здійснили представники Громадянської мережі ОПОРА за інформацією Державного реєстру виборців.

Процедуру тимчасової зміни місця голосування без змін виборчої адреси можна провести до 15 липня включно. Станом на 24 червня 2019 року цією можливістю уже скористалися 177 волинянин, які змінили місце голосування та 21 квітня зможуть проголосувати не за місцем реєстрації. Зокрема, 83 особи змінили місце голосування у межах області, тобто голосуватимуть на Волині, але на інших дільницях. За межами області, натомість, зможе проголосувати 94 особи.

Серед них: 1 мешканець регіону голосуватиме у Вінницькій області, 2 – у Дніпропетровській, 1 – в Івано–Франківській, 8 – у Київській, 4 – у Львівській, 8 – в Одеській, 1 – у Полтавській, 8 – у Рівненській, 1 – у Сумській, 2 – у Тернопільській, 6 – у Харківській, 7 – у Херсонській, 11 – у Хмельницькій, 1 – у Черкаській, 1 – у Чернігівській. Ще 29 волинян проголосують у місті Києві, а 3 – у закордонному виборчому окрузі.

Окрім того, ще 88 мешканців з інших областей тимчасово змінили місце голосування на дільниці у межах Волині. Зокрема, на Волині проголосує 2 особи, зареєстровані в Автономній Республіці Крим, 3 – з Вінницької області, 1 – з  Дніпропетровської, 12 – з Донецької, 2 – з Житомирської, 1 – із Закарпатської, 1 – із Запорізької, 1 –  із Київської,  27  –  з Луганської, 6 –  з Львівської, 1 – з Одеської, 2 – з Полтавської, 6  – з Рівненської, 5 – з Харківської, 2 – з Чернівецької  та  2 – з Чернігівської. Окрім того, на Волині проголосує ще 14 осіб із київською пропискою.

В межах України, за даними офіційного сайту Державного реєстру виборців станом на 24 червня, тимчасово змінили місце голосування без зміни виборчої адреси для участі у повторному голосуванні 21 липня 14 966 особи.

Нагадаємо, що відповідно до частини 3 статті 44 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборець, який проживає чи перебуває в Україні, та перебуватиме в день голосування за її межами, не пізніш як за п'ять днів до дня голосування може звернутися з мотивованою заявою про тимчасову зміну місця його голосування без зміни виборчої адреси до органу ведення Державного реєстру виборців за своєю виборчою адресою або до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 (093) 664 26 56
Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)