У Вінницькій області жителі виборчого округу №18 (центр – місто Іллінці) отримують у вигляді благодійної допомоги курятину та заморожену піцу від Громадської організації «Соціальні ініціативи Мейдича Олега». Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Так, 19 червня у місто Липовець приїхала машина із написом ГО «Соціальні ініціативи Мейдича Олега», з якої роздавали пакети з такими ж написами.  У пакетах була курятина та по дві заморожені піци.

За словами спостерігача ОПОРИ, коли під’їхала машина, з кабіни вийшов чоловік та сказав: «Це Олег Мейдич виділив допомогу. Не думайте, що це лише перед виборами – він весь час буде допомагати».

Мешканці Липівця на правах анонімності розповіли, що інформацію про те, що будуть роздавати такі продукти, вони дізнавалися від місцевих активістів політичної партії «Батьківщина». Також розповіли, що під час роздачі пакетів представники ГО «Соціальні ініціативи Мейдича Олега» записували на аркуші прізвище та ім’я, адресу та телефон громадян, які отримують допомогу. Паспортні дані не записували, хоча попередньо людям нібито переказували приходити з паспортами.

Як прокоментував спостерігачу ОПОРИ представник ГО «Соціальні ініціативи Мейдича Олега» Анатолій Дацький, це благодійна допомога мешканцям районів та сіл, яка була запланована заздалегідь і з виборчим процесом не пов’язана, а Олег Мейдич не є кандидатом у народні депутати.

Зазначимо, що Олег Мейдич є депутатом Вінницької обласної ради. Станом на 19 червня 2019 року він не зареєстрований кандидатом у народні депутати України.

«Виборча кампанія стартувала 24 травня. Олег Мейдич, ім’я та прізвище якого є на машині та на пакетах з продуктовими наборами, не зареєстрований кандидатом у народні депутати, тому ми не можемо вважати, що це порушення виборчого законодавства», – коментує координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Вінницькій області Наталія Величко.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області

тел.: +380636286785

e-mail: v.nataliia@gmail.com

Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області

тел.: +38 097 705 23 66

e-mail: halyna.seheda@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучатьсящепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)