Білборд кандидата у народні депутати України, самовисуванця Вадима Лозового спостерігачі ОПОРИ виявили 14 червня неподалік міста Красилова, у виборчому окрузі №189. На білборді відсутні вихідні дані, як того вимагає Закон України «Про вибори народних депутатів України».

13 червня Центральна виборча комісія зареєструвала Вадима Лозового кандидатом у народні депутати України в окрузі №189. Наступного дня, 14 червня, неподалік міста Красилова, що належить до 189 округу, спостерігачі ОПОРИ виявили білборд із зображенням кандидата, логотипом партії «За конкретні справи» і написом «Рік, що змінив Хмельниччину. Перше місце в Україні по об’єднанню громад. Створено 47 ОТГ. Вадим Лозовий». Відомості про замовника  матеріалів, установу, що здійснила їх друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск на білборді відсутні.

За інформацією ОПОРИ, рекламу Вадима Лозового було розміщено на конструкції ще до його реєстрації кандидатом.

Нагадаємо, що з 19 травня 2018 р. до 11 червня 2019 року Вадим Лозовий був головою Хмельницької ОДА, а до цього – депутатом обласної ради від партії «За конкретні справи».  Як повідомляє сайт партії «За конкретні справи», на партійному з’їзді, який відбувся 9 червня, делегати підтримали пропозицію щодо висунення Вадима Лозового кандидатом в народні депутати України на позачергових парламентських виборах.

Відповідно до частини 7 статті 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Кандидат у депутати в одномандатному окрузі фінансує із коштів свого виборчого фонду заходи і матеріали передвиборної агітації та розміщення політичної реклами на власну підтримку (частина 8 статті 68 Закону).

Згідно з частиною 1 статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України» партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.

ОНОВЛЕНО:

Після виходу цієї публікації до ОПОРИ звернувся довірена особа кандидата у народні депутати Вадима Лозового із заявою, в якій стверджує: білборд із зображенням Вадима Лозового було розміщено 7 червня 2019 року, тобто до реєстрації його як кандидата (13 червня 2019 року). А відомості, розміщені на білборді, не можна трактувати як заклик до голосування за конкретного кандидата, оскільки вони є виключно інформаційного характеру для громадян - жителів Хмельниччини. Крім того, якщо кандидат не зареєструвався в ЦВК, то він має право на будь-яку рекламу, де він прямо не закликає голосувати за нього.

Поряд з цим, за інформацією ОПОРИ, за результатами перевірки вказаної інформації працівниками Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області було складено протокол про адміністративне правопорушення за ознаками порушення ст. 212-13 Кодексу про адміністративні правопорушення. Вказані матеріали  будуть направлені найближчим часом до Красилівського міського суду для розгляду.

 

За коментарями звертайтеся:
Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області
тел.: 097 935 13 90
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)