В  смт Черняхів Житомирської області (ОВО №66) 14 червня невідомі особи проводили опитування серед виборців та поширювали листівки зі списком кандидатів в народні депутати від партії «Слуга народу». Серед прізвищ ймовірних кандидатів – Віталій Журавський. У місцевому осередку партії причетність Журавського до організації заперечують і написали заяву в поліцію.

У коментарі ОПОРІ представник партії «Слуга народу» в смт Черняхів Володимир Ніколайчук розповів, що Віталій Журавський не має відношення до партії. «Я вже написав заяву в поліцію з цього приводу. У нас виявилось, що проводять по Черняхову соцопитування, де надають для ознайомлення дві листівки: першу партійну, а другу зі списком кандидатів, де стоїть навпроти прізвища Журавський Віталій Станіславович – партія «Слуга народу». В оприлюдненому офіційно списку партії, Журавський не є ні членом, ні висуванцем партії»,  – розповів Володимир Ніколайчук.

Фото надане  Володимиром  Ніколайчуком

На сайті партії «Слуга народу» вказано поки  лише одного кандидата від Житомирської області – ВО №62 (м. Житомир) Ігор Герасименко.

У коментарі ОПОРІ Віталій Журавський назвав поширення таких листівок «фейком» і зазначив, що балотуватиметься, як самовисуванець. «Це неправда, мені про це вже сказали, це якийсь фейк. Я планую балотуватися як самовисуванець. Я не знаю хто це робить. Під час цих виборів провокацій дуже багато. Ви вже не перші мені телефонуєте», – зазначив Віталій Журавський.

У Черняхівському відділенні поліції інформацію про інцидент ОПОРІ підтвердили. «До нас надійшла така інформація, зареєстрована, зараз проходить опитування та встановлення цих чотирьох осіб, хто вони, чи дійсно вони є представниками  з боку Журавського. Тому що, коли до них підійшли представники партії «Слуга народу» і почали цікавитися їхньою роботою, то вони повтікали. Зараз встановлюються ці особи і перевіряється інформація з даного приводу», – розповіла Ольга Бондарчук, відповідальна за взаємодію зі ЗМІ Черняхівського відділення поліції.

Відповідно до ч. 1 ст. 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України», партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати. А відповідно до ч. 6 ст. 68 цього ж Закону,  передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону та за кошти виборчих фондів.

 
За коментарями звертайтеся:
Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області
тел.:+38098-829-62-64
e-mail:zhytomyr@opora.org.ua
Ірина Кирилович, комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться щепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)