Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, 13 червня в Івано-Франківську невідома особа облила нечистотами народного депутата, потенційного кандидата до парламенту нового скликання Олександра Шевченка.  Нардеп заявив, що такими методами його змушують відмовитись від балотування до Верховної Ради.

Інцидент трапився надвечір у парку Військових ветеранів. Першими про це повідомили місцеві ЗМІ, посилаючись на інформацію із соцмереж, про те, що на депутата вилили фекалії і на місці працює поліція. Пізніше того ж дня Олександр Шевченко розмістив відео на своїй сторінці у Фейсбуці, в якому пояснив, що трапилося.

Шевченко розповів, що 13 червня йому зателефонував власник івано-франківської будівельної компанії «Мельник Груп Дівелопмент» Іван Мельник і запропонував зустрітися в парку, щоб обговорити якісь важливі питання в присутності якогось свого ділового партнера. За словами нардепа, цим діловим партнером виявився бандит Мирослав Кальян, відомий у злочинних колах за прізвиськом «Патлатий».

«Вони зразу ж почали погрожувати мені. Вимагати, щоб я не висувався до Верховної Ради України від міста Івано-Франківська, бо в окрузі, як вони казали, повинен перемогти юрист пана Мельника Олександр Богачов, якого вони намагаються висунути від партії «Слуга народу», - наголосив Олександр Шевченко у відео. Потенційний кандидат сказав, що ці люди погрожували почати проти нього кампанію із оббріхування його у засобах масової інформації, а пізніше почали кричати і грозити ще й фізичною розправою йому та його родині.

«На ці неадекватні викрики я лише у відповідь посміявся. А потім під виглядом працівника комунальних служб міста до нас підійшов чоловік і облив мене з відра брудом», - розповів нардеп.

Про свій намір балотуватися до Верховної Ради по мажоритарному округу від Івано-Франківська Олександр Шевченко розповів у відео-зверненні, розміщеному на його сторінці у Фейсбуці 8 червня.

ОПОРІ не вдалося сконтактувати із Іваном Мельником, тож ми залишаємо за ним право прокоментувати інцидент. Натомість, сьогодні, 14 червня, згаданий Шевченком «конкурент» на виборчих перегонах Олександр Богачов публічно відповів опонентові на своїй сторінці у Фейсбуці.

Олександр Богачов розповів, що у першому та другому турі працював довіреною особою кандидата в Президенти України Володимира Зеленського. Також зауважив, що він наразі не зареєстрований ЦВК кандидатом у депутати та вирішив піти на вибори як мажоритарник від партії «Слуга народу» виключно з власної ініціативи, мовляв, ні Мельник, ні інші особи, його не висували.

«Ваші твердження, що хтось Вас спонукав зняти Вашу кандидатуру з виборів, тому що Богачов Олександр «повинен» виграти Вибори, взагалі не заслуговують на увагу. Адже тільки мешканці нашого Івано-Франківська повинні вирішити своїм голосуванням,  хто з кандидатів заслуговує на те, щоб гідно представляти наше місто в парламенті», - написав Богачов.

Він наголошує, що саме Олександр Шевченко та наближені до нього люди просили його не балотуватися: «Чи не Ви і наближені до Вас пропонували мені неіснуючі посади, щоб тільки не подавав документи?» На завершення юрист Олександр Богачов порадив Шевченкові готуватися до судів.

У прес-службі Нацполіції області ОПОРІ розповіли, що за цим фактом відкрито кримінальну справу за ч.2 статті 296 «Хуліганство» та ч.3 статті 157 Кримінального кодексу України «Перешкоджання здійсненню виборчого права». На даний час проводяться слідчі дії, поліцейські встановлюють причетних осіб.

«Допоки ані Олександр Шевченко, ні Олександр Богачов не зареєстровані кандидатами у народні депутати, можемо говорити не так про перешкоджання здійснення виборчого права, як про брудні способи політичної конкуренції. Закликаємо суб’єктів виборчого процесу у подальшому втриматись від такого способу ведення боротьби», - підсумував Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.

За коментарями звертайтеся:
Богдан Морикіт, координатор  спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області
тел.: +380(97)889-59-38

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)