Станом на 10 червня Центральна виборча комісія зареєструвала одного кандидата у народні депутати на Кіровоградщині. Спостерігачі ОПОРИ з початку виборчої кампанії фіксують білборди та сітілайти політичних партій та потенційних кандидатів у народні депутати у чотирьох з п’яти округів області. 

Згідно з даними ЦВК, станом на 10 червня зареєстровано кандидатом у народні депутати самовисуванця Євгеній Лучков  в окрузі №100 (місто Бобринець). Наразі рекламу цього кандидата не зафіксовано.

Натомість у Кропивницькому (округ № 99) є реклама політичної сили «Європейська солідарність» – це білборд із зображенням Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність». А також зовнішня реклама  зі згадуванням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана – «Лідерство – це відповідальність. Гройсман», «Українська стратегія. Володимир Гройсман», і білборди із зображенням Андрія Білецького з написом «Національний корпус». На виїзді з міста розміщено білборди з написом «Аграрна партія іде в парламент».

Щодо ймовірних кандидатів у народні депутати по одномандатним виборчим округах, то у 99 орузі найбільше білбордів із згадуванням нардепа Олександра Горбунова. На них розміщено світлини із різних комунальних закладів, де здійснювався ремонт за бюджетні кошти, та написом, наприклад, «Реконструкція станції переливання крові. Рухаємося далі... Олександр Горбунов» й інші. Також наявні кілька білбордів із згадуванням нардепа Костянтина Яриніча та написом «Нові вікна нашого міста» бюджетна програма енергозбереження».

Окрім 99 округу, зовнішню рекламу використовують потенційні кандидати у народні депутати ще в трьох округах області. Зокрема, в окрузі № 101 (центр – смт Голованівськ) розміщені білборди зі зображенням нардепа Максима Полякова та написами: «1939 – 1945. Пам’ятаємо, перемагаємо» та «Всеукраїнське об’єднання «Активне довголіття». Долучайтеся!».

А в окрузі № 102 (центр – м. Знам’янка) у любові зізнається діючий народний депутат Олесь Довгий. На рекламі розміщено жово- блакитне серце з написом «Я ♥ Світловодськ».  В окрузі № 103 (центр – м. Олександрія) розміщений білборд із зображенням місцевого політика Володимира Дожджаника з привітанням «З Днем народження, улюблене місто! Олександрії 273 роки».

«Нині ми фіксуємо, що більшість потенційних кандидатів у народні депутати не поспішають офіційно реєструватися у ЦВК. Натомість уже розпочали агітацію. Тобто йдеться про нерівні та неконкурентні умови для учасників виборчої кампанії.  Згідно з частинами 1 та 2 статті 70 Закону партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидати у депутати, які балотуватимуться у одномандатних округах, мають право розпочати свою передвиборну агітацію на наступний день після реєстрації відповідних кандидатів у депутати», – зазначила  координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зої Лебідь.

Нагадаємо, згідно з ч.23 ст. 74 та ч. 7 ст. 73 Закону України «Про вибори народних депутатів України» агітаційні матеріали кандидатів мають мати необхідні вихідні дані та бути розміщені за кошти виборчого фонду

ОПОРА нагадує, що 21 травня Президент України Володимир Зеленський достроково припинив повноваження Верховної Ради України. 23 травня відбулось офіційне опублікування Указу Президента України у офіційних друкованих засобах масової інформації. З 24 травня по 10 червня відбувається висування кандидатів у народні депутати України політичними партіями.  Подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутатів триває з 24 травня по 20 червня. Реєстрація кандидатів  ЦВК  відповідно до  частини десятої  статті 107 Закону  триватиме до 25 червня.

За коментарями звертайтеся:
Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області
тел.: 0957943072

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться щепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)