7 лютого відбулися парламентські вибори у Ліхтенштейні. До Ландтагу входить 25 депутатів, які суміщають свої депутатські обов’язки зі своєю основною роботою.

Партія “Патріотичний союз” буквально на кілька десятків голосів обійшла “Партію прогресу громадян”. Кожна набрала по 35,9% і отримає по 10 місць у парламенті. Головою уряду стане Даніель Ріш (“Патріотичний союз”), а представниця іншої політичної сили Сабіне Монауні (“Партія прогресу громадян”) буде заступницею. Напередодні виборів перемогу прогнозували “Партії прогресу громадян”, тоді б Сабіне Монауні стала першою жінкою-очільницею уряду.

Ці дві партії також ще називають “чорні” та “червоні”, вони постійно набирають найбільшу підтримку населення ще з часів Другої світової війни. Решту голосів та місць у парламенті отримали партії “Вільний список”, “Демократи за Ліхтенштейн”, “Незалежні”.

Загалом же устрій Ліхтенштейна – це парламентська демократія за конституційної монархії, де склад уряду затверджує Князь за поданням парламенту. Цьогоріч кандидатів до парламенту було найбільше – балотувалися 75 осіб у складі 5 партій. Як серед кандидатів, так і серед пропозицій набути членства в уряді цьогоріч багато жінок й можна вважати, що, незважаючи на результати голосування, це в будь-якому випадку перемога жінок у країні, де вони отримали право голосу лише в 1984 році.

Громадянська мережа ОПОРА щоп’ятниці робить огляд передісторії виборчих процесів у світі, а по завершенні інформує щодо перебігу виборів у кожній з цих країн. Детальніше про особливості виборчої системи та передісторію виборів у Ліхтенштейні читайте за посиланням: https://www.oporaua.org/news/vybory/mizhnarodni/22785-vibori-u-sviti-politichna-kriza-ekvadoru-25-deputativ-likhtenshteina-propushchenii-dedlain-somali

Використані джерела:

Підготувала Катерина Жемчужникова