7 лютого в Еквадорі минув перший тур президентських виборів. За попереднім підрахунком голосів зрозуміло, що другого туру не оминути - він відбудеться 11 квітня. Явка виборців склала майже 68%, що нижче, ніж чотири роки тому. На вході до дільниць виборці стояли у довгих чергах, що пов’язано також із протиепідеміологічними заходами. Участь у виборах обов'язкова, виборці, які не прийшли, мають сплатити штраф $40.

Прогнозований лідер виборчих перегонів 35-річний економіст Андрес Арауз (кандидат від альянсу восьми організацій «Союз надії», що підтримують експрезидента Рафаеля Корреа 2007-2017 років, який наразі перебуває у вигнанні) впевнений, що його результат - це заявка на перемогу і єдність всієї країни. Варто зазначити, що в частині провінцій високу підтримку отримали й інші лідери перегонів - банкір Гільєрмо Лассо (консервативна партія «Створення можливостей») та Карлос «Яку» Перес (від партії корінної народності Пачакутік). Тож наразі достеменно невідомо, хто саме посяде друге місце і вийде до другого туру. 

Ввечері понеділка попередні результати були такими: Андрес Арауз 31,74%, Гільєрмо Лассо 20,05%, Яку Перес 19,85%. Остаточні офіційні результати виборів мають бути оприлюднені впродовж цього тижня.

У виборах до парламенту за попередніми прогнозами може зберегтися розкол між партіями, які підтримують експрезидента Рафаеля Корреа (2007-2017) й в опозиції до нього. Загалом до Національної асамблеї обирають 137 парламентарів. Орієнтовно 33% місць можуть отримати про-Корреа партії, а приблизно 24% - анти-Корреа партії. Попри те, що Рафаель Корреа проживає у Бельгії, оскільки перебуває у вигнанні, адже разом із представниками свого уряду був звинувачений у корупції, його вплив на політику Еквадору залишається доволі сильним.

Громадянська мережа ОПОРА щоп’ятниці робить огляд передісторії виборчих процесів у світі, а по завершенні інформує щодо перебігу виборів у кожній з цих країн. Детальніше про особливості виборчих систем та передісторію виборів в Еквадорі читайте за посиланням: https://www.oporaua.org/news/vybory/mizhnarodni/22785-vibori-u-sviti-politichna-kriza-ekvadoru-25-deputativ-likhtenshteina-propushchenii-dedlain-somali

Використані джерела:

Підготувала Катерина Жемчужникова