Виборці показували членам ДВК тільки додаток «Дія», без фізичного паспорта громадянина України.

На ВД №121518 (спортивний клуб "Локомотив", хол, 1-й поверх) члени комісії видали бюлетень за пред’явленням мобільного додатку «Дія». Після зауваження спостерігача ОПОРИ члени комісії пообіцяли такого більше не робити.

Подібна ситуація була зафіксована на ВД №121714 (Криворізький професійний будівельний ліцей, фойє, 1-й поверх).

Крім того, на виборчій дільниці №121545 виборцеві комісія дозволила голосувати за закордонним паспортом. Комісія голосувала за вказане питання і вирішила бюлетень такому виборцю надати. Спостерігачка зафіксувала на відео це голосування комісії.

Відповідно до п. 1 та 2 ч. 1, ч. 6 ст. 8 Виборчого кодексу України підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях під час голосування на місцевих виборах є 1) паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки); 2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

ОПОРА нагадує, що відповідно до ч. 1 ст. 158-1 Кримінального кодексу України встановлено кримінальну відповідальність за надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, або надання виборцю, учаснику референдуму заповненого виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі, або голосування виборцем, учасником референдуму більше одного разу, незаконне опускання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі до виборчої скриньки.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.