Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували на дільницях у Кривому Розі ряд проблем із організацією голосування за місцем перебування.

Члени ДВК дільниці №121619 відправили трьох членів комісії з переносною скринькою для виборців, які голосують за місцем перебування. Відповідно до витягу зі списку виборців голосувати таким чином має 31 виборець. Голова комісії надав відповідним членам комісії 62 бюлетені, аргументуючи це тим, що законодавством передбачена повторна видача бюлетеня в разі допущення виборцем помилки. Спостерігачка зауважила, що Виборчий кодекс цього прямо не передбачає для голосування за місцем перебування. Голова запевнила, що все добре.

Подібна ситуація склалася й на виборчій дільниці №121497. Там членам комісії для організації голосування за місцем перебування збиралися видати 21 бюлетень попри те, що у витягу зі списку виборців 12 виборців.

На виборчій дільниці №121550 перед виходом членів комісії для забезпечення голосування за місцем перебування до переносної виборчої скриньки не було вкинуто другого контрольного талону.

А на виборчій дільниці №121587 переносна скринька для голосування не була перевернута. Після зауваження від спостерігача ОПОРИ скриньку перевернули.

Спостерігачі ОПОРИ також зафіксували перші інциденти після повернення членів комісії, які організовували голосування за місцем перебування. Так, на виборчій дільниці №121770 після повернення члени комісії поклали невикористані бюлетені в сейф. А на виборчій дільниці №121497 після повернення члени комісії передали на третій стіл невикористані бюлетені, що мали залишатися у відповідального за видачу бюлетенів, що порушує ч. 7 ст. 247 ВКУ.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.