Голосування поза межами кабінки, один член комісії видає бюлетені та затримка з друком протоколу ранкового засідання – такими були перші порушення від початку голосування у Кривому Розі. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА з виборчих дільниць.

На ВД №121550 (школа №130, 2-й поверх, праве крило) на одному зі входів немає пандуса, відсутній вказівник про наявність належного входу для осіб з інвалідністю, а сама дільниця знаходиться на другому поверсі. Попри те, що виділена кабінка для осіб з підвищеною температурою, для осіб з інвалідністю кабінки не виділено.

На ВД №121679 (міський комунальний заклад «Палац культури «Мистецький» КМР, хол-1, 1-й поверх) ранковий протокол під час ранкового засідання не вівся. Протокол робився вже під час голосування, через те, що не було секретаря комісії.

На ВД №121628 (Палац культури "Інгулець", дзеркальна зала, 2-й поверх) виборець проголосував поза кабінкою посеред приміщення для голосування.

На ВД №121700 (ліцей, фойє, 1-й поверх) один член комісії видає виборчі бюлетені.

Відповідно до ч. 3 ст. 248 Виборчого кодексу України під час проведення голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії після пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у пунктах 1, 2 частини першої статті 8 цього Кодексу, за умови наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці та наявності у нього права голосу на відповідних місцевих виборах (враховуючи відмітку в графі "Примітка" щодо постійної нездатності пересуватися самостійно або запису "Голосує за місцем перебування") надає виборцю список виборців для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, ставить підпис та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець ставить підпис за отримання виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від кожного виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Також варто зазначити, що виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування (ч. 4 ст. 248 ВКУ)

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.