Спостерігачі ОПОРИ фіксують на дільницях у Кривому Розі присутність сторонніх осіб, а саме - поліцейських та представників екзит-полу на двох дільницях.

На виборчій дільниці №121706 в приміщенні дільниці присутні поліцейські. Проте дільниця розташована в школі ще є 3 інші дільниці. А приміщення розподілені таким чином, що якщо поліцейські вийдуть за двері дільниці №121706, то опиняться вже в приміщенні для голосування іншої дільниці.

Представники екзит-полу від дослідницької організації ФОП Дузь О.В. проводять опитування виборців безпосередньо в приміщенні виборчої дільниці №121551. Спостерігач ОПОРИ повідомив про цей інцидент поліцію та голову ДВК. 

Ще на двох дільницях спостерігачі фіксують сторонніх осіб, яких важко ідентифікувати. Так, на виборчій дільниці №121714 в приміщенні для голосування до членів виборчої дільниці підходять і спілкуються треті особи, які не мають безпосереднього відношення до голосування. А на виборчу дільницю №121538 завітала людина, яка представилась як представник Державної служби України з надзвичайних ситуацій, проте він без форменного одягу і його важко ідентифікувати як представника ДСНС.

Згідно з ч. 8 ст. 36 Виборчого кодексу України на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени Центральної виборчої комісії, працівники Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців, посадові особи відповідного територіального та регіонального представництва Центральної виборчої комісії, члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на відповідних виборах, їх довірені особи, уповноважені особи партій (організацій партій) - суб’єктів відповідного виборчого процесу, офіційні спостерігачі від кандидатів, партій (організацій партій) (не більше однієї особи від одного кандидата, однієї партії (організації партії), офіційні спостерігачі від громадських організацій, які отримали дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах (не більше ніж двох осіб від однієї громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації).

Відповідно до ч. 9 ст. 36 цього ж Кодексу інші особи, крім зазначених у частині восьмій цієї статті, можуть бути присутніми на засіданні виборчої комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії, про що приймається рішення на засіданні комісії.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.