На виборчу дільницю №210751, яка знаходиться у школі №19 в Ужгороді, близько 19:30 прийшов виборець, який отримав бюлетень для голосування, однак робити свій вибір відмовлявся. З його слів, в бюлетені не було змоги голосувати “проти всіх кандидатів”. Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА з посиланням на інформацію, отриману у ДВК.

Близько 19:30 виборець прийшов на виборчу дільницю №210751, отримав виборчий бюлетень, однак відмовлявся проходити в кабінку для голосування  і здійснити волевиявлення. Як повідомляють члени ДВК, виборець не хотів голосувати через те, що у бюлетені немає графи, в якій можна було б проголосувати проти обох кандидатів.

Як повідомили комунікаційниці ОПОРИ в ДВК, у зв’язку з цим виборець викликав поліцію, аби уточнити в них, що йому робити. Також правоохоронців викликали й члени ДВК. Зрештою, виборець проголосував та покинув приміщення ДВК приблизно о 20:40, однак о 20:00 виборчу дільницю закрили для інших відвідувачів.

Відповідно до частини 13 статті 248 Виборчого кодексу України за 5 хвилин до 20 години голова дільничної виборчої комісії оголошує про закінчення голосування та зачинення виборчої дільниці о 20 годині. Виборці, які на 20 годину прийшли до дільниці для голосування, мають право проголосувати. Для забезпечення реалізації цього права виборців один із членів комісії о 20 годині за дорученням голови дільничної виборчої комісії підходить до входу у приміщення для голосування та запрошує всіх виборців, які ще не проголосували, зайти до приміщення для голосування і зачиняє двері. Після виходу з приміщення для голосування останнього виборця приміщення зачиняється і в ньому залишаються тільки члени виборчої комісії та особи, які згідно з цим Кодексом мають право бути присутніми на засіданні виборчої комісії.

За коментарями звертайтеся:

Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області

тел.: 0976446639; 09903198862

email: zakarpattya@opora.org.ua

Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області

тел.: 0502309596

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)