У Полтаві на виборчій дільниці № 531145 (Полтава, вул. Соборності, 67) чоловік хотів отримати бюлетень, пред’явивши електронний паспорт через мобільний додаток «Дія». Члени дільничної виборчої комісії відзначили, що постанова Центральної виборчої комісії № 365 дає виборцеві таке право, проте на дільниці не виявилося спеціальних технічних засобів для підтвердження достовірності документу.

Виборець, намагаючись проголосувати, посилався на Постанову ЦВК № 365 від 10 жовтня 2020 року «Про Роз’яснення щодо застосування окремих положень Виборчого кодексу України стосовно видачі членами дільничних виборчих комісій виборчих бюлетенів з місцевих виборів». У додатку до документу вказано, що «видача виборцю виборчого бюлетеня на підставі пред’явлення ним для встановлення особи паспорта громадянина України з використанням мобільного додатка Портал Дія (е-паспорта) може здійснюватися лише за умов наявності у дільничної виборчої комісії технічної можливості для перевірки е-паспорта за допомогою технічних засобів, зокрема з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду, штрих-коду, цифрового коду), та отримання за результатами такої перевірки даних з Реєстру інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України на запит Порталу Дія.».

Члени ДВК для вирішення ситуації зателефонували голові Київської районної у м. Полтава ТВК Олені Резвіній.

Після консультацій з головою Київської районної ТВК члени дільничної виборчої комісії відмовили виборцю у видачі бюлетеня на підставі того, що на дільниці немає технічних засобів для перевірки е-паспорта виборця та отримання даних з реєстру МВС, як того вимагає Постанова ЦВК № 365.

За коментарями звертайтеся:

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області

тел.: +380669973820

email: donchenko.poltava@gmail.com 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Сайт |Фейсбук |Твіттер