Відсутність пандусів для маломобільних груп населення спостерігачі зафіксували, зокрема, на виборчих дільницях Полтавської об’єднаної громади: № 530757 (с. Супрунівка, Соборна, 5), 530759 (с. Мильці, Центральна, 18) та Полтави: 531192 (вул. Б. Хмельницького, 9), 531200 (вул. Низова, 8), 531204 (бульв. Б. Хмельницького, 15), 531245 (бульв. Коновальця, 8), 531266 (вул. Дмітрієва, 5).

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області Костянтин Донченко відзначає: «Згідно з ч. 4 ст. 62 Виборчого кодексу, приміщення дільничної виборчої комісії та приміщення для голосування повинні відповідати вимогам цього Кодексу, а також встановленим вимогам щодо санітарних і технічних норм, державним будівельним нормам, в тому числі щодо безперешкодного доступу для осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) та інших маломобільних груп населення.»

Спостерігачі ОПОРИ також фіксують відсутність на великих дільницях достатньої кількості виборчих скриньок. Зокрема, на ВД № 531145 (Полтава, Соборності, 67), 531163 (Гончара, 25), 531170 (Юрченка, 11/2) встановлено по 3 стаціонарні скриньки.

Згідно з ч. 6 ст. 62 Виборчого кодексу України, кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок — стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня — не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика — не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.

 

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області
тел.: +380669973820
e-mail: donchenko.poltava@gmail.com 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 

Веб-сайт |Фейсбук |Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)