Біля кількох виборчих дільниць спостерігачі ОПОРИ зафіксували осіб, які проводять опитування. Назва організації, яка зазначена на бейджах інтерв’юерів, співзвучна з назвою політичної сили, від якої балотується один із кандидатів на посаду Херсонського міського голови. 

На бейджах інтерв’юерів, які збирають дані для екзит-полів, написана назва громадської організації «Регіональна платформа «Нам тут жити!». Таку ж назву має політична партія «Нам тут жити!», яка є суб’єктом висування кандидата на посаду міського голови Херсона Ігоря Колихаєва. За даними сайту YouControl, Ігор Колихаєв є одним із засновників цієї громадської організації.

Після зауваження спостерігачів ОПОРИ та звернення до організаторів опитування з бейджів прибрали назву організації.

Використання прізвищ чи зображень портретів кандидатів, назв чи символіки політичних партії – суб’єктів виборчого процесу може розцінюватися як передвиборча агітація.

Відповідно до ч. 1 ст. 212-10 Кодексу про адміністративні правопорушення України проведення агітації поза строками тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За коментарями звертайтеся:
Євгеній Гладкий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Херсонській області
тел.: +38 095 537 15 12
e-mail: kherson@opora.org.ua
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.