Спостерігачі ОПОРИ зафіксували порушення процедури видачі бюлетенів на одній із виборчих дільниць у Сумах.

Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що на виборчій дільниці № 590958 (знаходиться по вулиці Новомістенській, 30; 2146 зареєстрованих виборців) бюлетені видавав лише один член дільничної виборчої комісії. Така ситуація склалась після того, як кілька членів ДВК вирушили додому до тих виборців, які голосують за місцем перебування.

Після зауваження спостерігача ОПОРИ ситуацію на деякий час виправили, і бюлетені стали видавати вже двоє осіб, як і передбачено законодавством. Проте згодом за столами для видачі бюлетенів знову залишилось по одному члену ДВК.

Нагадаємо, що відповідно до частини 3 статті 248 Виборчого кодексу України, під час проведення голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії після пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у пунктах 1, 2 частини першої статті 8 цього Кодексу, за умови наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці та наявності у нього права голосу на відповідних місцевих виборах (враховуючи відмітку в графі "Примітка" щодо постійної нездатності пересуватися самостійно або запису "Голосує за місцем перебування") надає виборцю список виборців для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, ставить підпис та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Коренєва, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Сумській області
тел.: (066) 931 23 56
e-mail: sumy@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)