На виборчій дільниці № 590958 виборці масово не дотримуються вимоги закону щодо голосування в кабінці для голосування. Зокрема, спостерігачами ОПОРИ зафіксовані спроби голосувати поза виборчими кабінками.

На виборчій дільниці № 590958 (знаходиться за адресою м. Суми, вул. Новомістенська, 30; зареєстровано 2146 виборців) спостерігачі ОПОРИ фіксують, як виборці або взагалі не заходять до виборчої кабінки, або заходять до неї лише частково.

Згодом на цій же дільниці спостерігачка від ВО «Батьківщина» вирішила зарядити телефон у виборчій кабінці. Тривалий час вона перебувала у кабінці і говорила там по телефону.

На дільниці № 590895 (розташована по вулиці Герасима Кондратьєва, 160, 2308 зареєстрованих виборців) була зафіксована спроба виборця проголосувати без паспорта. Літня жінка вимагала, щоб її «зареєстрували» для голосування без документа, проте члени ДВК це робити відмовились. Відтак жінка пішла з приміщення для голосування.

Нагадаємо, що відповідно до частини 2 статті 248 Виборчого кодексу України, організація проведення голосування та підтримання у приміщенні для голосування належного порядку, забезпечення таємності волевиявлення виборців під час голосування покладаються на дільничну виборчу комісію. При цьому, відповідно до частини 5 цієї ж статті, виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Коренєва, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Сумській області
тел.: (066) 931 23 56
e-mail: sumy@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)