Голосування почалося із запізненням, оскільки дільнична виборча комісія почала ранкове засідання о 08:10.

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, на виборчій дільниці №511333 (бульвар Лідерсовський, 11) засідання почалося орієнтовно о 08:10, а не о 7:15, як це визначено Виборчим кодексом.

Напередодні відбулася заміна секретаря дільничної виборчої комісії, і вранці на дільницю прийшли і новопризначений секретар, і особа, яку не призначали секретарем, однак в організації партії, з її слів, сказали, що призначать саме її. Певний час вони з’ясовували, хто з них є чинним секретарем станом на ранок 15 листопада.

Крім того, ця ДВК утворена у складі 10 членів, проте фактично працювали вісім. На ранкове засідання прийшли семеро членів комісії, і вони вирішили не починати ранкове засідання, поки не прийде восьмий член ДВК.

Зрештою, голосування на цій виборчій дільниці почалося лише о 09:01.

На місце викликали поліцію, співробітники якої отримали пояснення від членів ДВК про причини відкриття дільниці із годинним запізненням.

Нагадаємо, що згідно з ч. 1 ст. 248 Виборчого кодексу голосування проводиться в день голосування з 8 години до 20 години без перерви.

За коментарями звертайтеся:
Анастасія Матвієнко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області
тел.: (048) 716 40 18
e-mail: odesa@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)