У складі дільничних виборчих комісій, котрі працюють під час підготовки до повторного голосування з виборів Луцького міського голови, станом на 13 листопада замінили майже 100 членів.

Про це у коментарі Громадянській мережі ОПОРА повідомила голова Луцької міської ТВК Марія Парфенюк. «По дільничних виборчих комісіях від територіальної виборчої комісії, від суб’єктів подання люди відмовлялися, так що я не можу вам сьогодні, на даний час сказати кількість. Ну, членів дільничних виборчих комісій на сьогоднішній день є до 100 замінено, і ще на сьогодні люди замінюються – приходять, пишуть відмови, також шукаємо людей, замінюємо», - повідомила Марія Парфенюк.

За словами голови комісії, суб’єктами, які вносили подання про заміни, були партії «Європейська Солідарність», «За майбутнє» та кандидат Ігор Поліщук («За майбутнє»). Окрім того, ВО «Батьківщина» відкликала своїх членів комісії. Щодо причин замін – переважно це відмови членів ДВК.

«Люди самі відмовляються. Хвороби людей, сімейні обставини, небажання працювати на виборчій дільниці, не сподобалось», - додала Марія Парфенюк.

Відповідно до подань політичних партій, котрі надходили у ТВК, згідно з постановою територіальної виборчої комісії №96 від 10 листопада 2020 року від «Європейської Солідарності» замінили 10 членів ДВК, від партії «За майбутнє» – 13, від кандидата Ігоря Поліщука – 5. Також уже відкликали 33 членів ДВК від ВО «Батьківщина». Решту замін, про які розповіла у коментарі голова ТВК, відбулися після 10 листопада. Вони стосувались тих членів ДВК, які увійшли до складу відповідних комісій за поданням голови ТВК. 

Додамо, що у період з 25 жовтня по 13 листопада у складі міських чи обласної ТВК на Волині здійснили лише дві заміни. Відповідно до постанови ЦВК №438 від 29 жовтня у складі Ковельської міської ТВК за поданням ВО «Батьківщина» припинили повноваження секретаря Олени Кальчук, натомість ці повноваження отримала Лідія Усачова. За поданням цієї ж партії виключили Світлану Карпук та включили до складу Аллу Остапук.

Згідно з частиною 4 статті 33 Виборчого Кодексу України територіальні виборчі комісії в межах повноважень, визначених цим Кодексом, забезпечують організацію підготовки та проведення місцевих виборів. Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 208 повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково у зв'язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб'єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 093 664 26 56, 
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.