Спостерігачам ОПОРИ надійшла інформація від жителя міста Старобільськ Луганської області, хворого на коронавірусну інфекцію, про те, що виборча комісія відмовила йому у включенні до списку виборців, що голосують за місцем перебування.

Отже, виборець із міста Старобільськ, що на Луганщині, Володимир Ч. повідомив спостерігачів ОПОРИ, що він особисто звертався до виборчої дільниці №440564 із заявою щодо голосування на дому. Як підтвердження того, що хворіє на COVID-19, доклав довідку з лікарні, підтверджуючу його захворювання.

У той же час члени ДВК на своєму засіданні відмовили йому у включенні до списку голосуючих за місцем перебування. Причиною назвали нестачу засобів індивідуального захисту для членів комісії, які мають відвідувати таких хворих.

Ще один подібний випадок був зафіксований спостерігачем ОПОРИ у Старобільску. Міська ТВК відмовила виборцю Тетяні В. на ії заяву щодо голосування на дому у зв’язку із захворюванням на коронавірус. Комісія відмовила жінці протоколом № 15 від 25 жовтня 2020 року у такому формулюванні «у зв’язку з фінансовою неспроможністю забезпечити ДВК засобами індивідуального захисту (костюмами, захисними окулярами та іншими засобами індивідуального захисту), а також згідно Постанови КМУ в Україні введено жорсткий карантин, який подовжено до 31 грудня 2020 року встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних осіб та додаткові обов’язки, що покладаються на них. Підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторії (обсервації), карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії. До заяви не отримано повний комплект документів для голосування за місцем реєстрації  згідно законодавства України в рамках виборчого процесу та запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19».

ОПОРА вважає таку практику відмови виборцям у наданні змоги проголосувати за місцем перебування непраивльною і такою, що свідчить про порушення права виборця на участь у виборах. Вказанке рішення дільничної виборчої комісії є протиправним, до того ж у вказаній ситуації в залежності від обставин справи може йтися про перешкоджання здійсненню виборчого права виборцю за ст. 212-24 Кодексу про адміністративні правоорушення України або ст. 157 Кримінального кодексу України.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Луганській області
тел.: 0502752808
e-mail: lugansk@opora.org.ua
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередже.ння порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.